Şəhid olan hərbi qulluqçuların ailələrinə səfərlər davam etdirilir
Dövlət Komitəsinin əməkdaşları, Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzləri, İcma və Qadın Resurs Mərkəzlərinin kollektivi tərəfindən şəhid olan hərbi qulluqçuların ailələrinə səfərlər davam etdirilir.
Ailələrə səfər zamanı vətənimizin müdafiəsi uğrunda canlarını qurban vermiş qəhrəman igidlərimizin əziz xatirələri ehtiramla anılıb.
Qeyd edək ki, Dövlət Komitəsinin nümayəndələri və mərkəz əməkdaşları sentyabrın 12-dən başlayaraq Ermənistan silahlı qüvvələrinin törətdiyi genişmiqyaslı hərbi təxribatların qarşısını alan zaman şəhidlik zirvəsinə ucalan hərbi qulluqçularımızın dəfn mərasimlərində iştirak ediblər və Komitə rəhbərliyi adından şəhidlərimizin ailə üzvlərinə və yaxınlarına başsağlığı veriblər.
Eyni zamanda Komitənin könüllü ailələrindən olan Qazax rayonundan Məmmədovlar, Mingəçevir şəhərindən Talıbovlar, Tərtər rayoundan Axundovlar, Salyan rayonundan Əliyevlər, Zərdab rayonundan Əhmədovlar, Bakı şəhəri Qaradağ rayonundan Mirzəyevlər, Astara rayonundan Rəsulovlar ailəsi şəhid hərbçilərin yas mərasimlərində iştirak ediblər.
Dövlət Komitəsi tərəfindən şəhid ailələrinə psixo-sosial dəstəyin göstərilməsi məqsədilə səfərlərin davam etdirilməsi planlaşdırılır.

Visits to the families of martyres continue
The staff of the State Committee, Child and Family Support Centers, Community Centers and Women's Resource Centers continue to visit the families of martyrs.
During the visit to the families, the dear memories of our heroes who sacrificed their lives for the defense of our motherland were remembered with respect.
It should be noted that the representatives of the State Committee and the employees of the centers participated in the funeral ceremonies of our military personnel who rose to the height of martyrdom when they prevented the large-scale military provocations caused by the Armenian armed forces starting from September 12, and expressed their condolences to the family members and relatives of our martyrs on behalf of the head of the Committee.
At the same time, Mammadovs from Gazakh region, Talibovs from Mingachevir city, Akhundovs from Tartar region, Aliyevs from Salyan region, Ahmadovs from Zardab region, Mirzayevs from Garadagh district of Baku city, Rasulovs from Astara region participated in the mourning ceremonies of the martyrs.
The visits are ongoing by the State Committee in order to provide psycho-social support to the families of martyrs.