“28 May – Müstəqillik Günü”nə həsr edilmiş “Bizim bayrağımız qürur mənbəyimizdir” adlı tədbir keçirilib
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi və Təhsil Nazirliyinin birgə təşkilatçılığı ilə “28 May – Müstəqillik Günü”nə həsr edilmiş “Bizim bayrağımız qürur mənbəyimizdir” adlı tədbir keçirilib.
Təhsil Nazirliyinin nəzdində fəaliyyət göstərən Bakı şəhər 3 nömrəli Uşaq-Gənclər İnkişaf Mərkəzində baş tutan tədbirdə rəsm bacarığı olan 30 uşaq, eləcə də şəhid övladları və həssas təbəqədən olan uşaqlar iştirak edib.
Tədbir çərçivəsində təşkil olunan ustad dərsində uşaqlar rəsmlər çəkib, kompozisiyalar hazırlayıblar.
Qonaqları salamlayan Dövlət Komitəsinin sədri Bahar Muradova müsəlman şərqində ilk demokratik cümhuriyyətin - müstəqil Azərbaycan dövlətinin yaranmasının 104 illiyi münasibətilə hər kəsi təbrik edib. Keşməkeşli tariximizə nəzər salan sədr müstəqilliyin bərpası bəyan edildikdən sonra Azərbaycanın Ümummilli lideri Heydər Əliyevin uzaqgörən siyasəti ilə bu müstəqilliyin bərqərar edildiyini və Azərbaycanın çox böyük inkişaf yolu keçdiyini bildirib. Ölkə prezidenti cənab İlham Əliyevin bu yolu davam etdirərək Azərbaycanı inkişafa, rifaha doğru apardığını və bu gün Vətən müharibəsində qazanılan Zəfəri çox böyük qürur hissi ilə qeyd etdiyimizi vurğulayıb.
Azərbaycan xalqı öz hədəflərinə məqsədyönlü şəkildə nail olan bir xalq olduğunu bildirən sədr, ulu öndərin “Azərbaycan dünyaya günəş kimi doğacaq” sözlərini xatırlayıb və uşaqlara müraciət edib: "Sizlər o günəşin zərrələri kimi Azərbaycanın gələcəyini daha da parlaq edəcəksiniz. Gələcəyinizin çiçəklənməsi, rifah içərisində olması üçün biz mümkün olan hər şeyi edəcəyik. Biz sizlərə çox böyük ümidlərlə, qürurla baxırıq və inanırıq. Siz bu ruhda böyüyən gənclik olaraq Azərbaycanın gələcəyinin təminatçısı və sahibi olacaqsınız”.
Təhsil nazirinin müavini Firudin Qurbanov çıxış edərək, cəmi 23 ay yaşamasına baxmayaq Cümhuriyyət dövrünün tariximizdə silinməz bir iz qoyduğunu qeyd edib. O, bu gün Zəfərli günlərimizi qeyd etdiyimizi, müqəddəslik rəmzi olan üçrəngli bayrağımızı qürurla səmalarda dalğalandırdığımızı söyləyib. Vətənpərvər nəslin yetişdirilməsində uşaqların belə tədbirlərə cəlb olunmasının əhəmiyyətindən bəhs edən nazir müavini, tədbirin keçirilməsi təşəbbüsünə görə Bahar Muradovaya təşəkkürünü bildirib.
Çıxışlardan sonra iştirakçılara həvəsləndirici sertifikatlar və hədiyyələr təqdim edilib. Sonda mərkəzin dərnək üzvləri, eləcə də vokal qrupu müxtəlif ifalarla çıxış ediblər.

An event entitled "Our flag is a source of pride" that dedicated to "May 28 - Independence Day"
The State Committee for Family, Women and Children Affairs and the Ministry of Education jointly organized an event dedicated to "May 28 - Independence Day" entitled "Our flag is a source of pride."
The event, which took place at the Baku Child and Youth Development Center No. 3 under the Ministry of Education, was attended by 30 children with drawing skills, as well as children of martyrs and children from vulnerable groups.
During the master class organized as part of the event, children drew pictures and prepared compositions.
Welcoming the guests, Mrs. Bahar Muradova, Chair of the State Committee congratulated everyone on the 104th anniversary of the establishment of the first democratic republic in the Muslim East - the independent state of Azerbaijan. Looking at our history, the chairman said that after the declaration of the restoration of independence, this independence was established by the policy of the national leader of Azerbaijan Heydar Aliyev and Azerbaijan has come a long way. She stressed that by continuing this path President Ilham Aliyev led Azerbaijan to development and prosperity, and today we celebrate the Victory in the Great Patriotic War with great pride.
Noting that the Azerbaijani people are a nation that has purposefully achieved its goals, the chairman recalled the great leader's words "Azerbaijan will be born to the world like the sun" and addressed the children: "You will make the future of Azerbaijan brighter like particles of that sun. We will do everything possible. We look at you with great hopes and pride and believe in you. As a youth growing up in this spirit, you will be the guarantor and owner of the future of Azerbaijan."
Mr. Firudin Gurbanov, the Deputy Minister of Education noted that despite living only 23 months, the Republican era has left an indelible mark on our history. He said that today we celebrate our Victory Day and proudly wave our tricolor flag, a symbol of holiness. Speaking about the importance of involving children in such events in the upbringing of the patriotic generation, the Deputy Minister thanked Mrs.Bahar Muradova for the initiative to hold the event.
After the speeches, the participants were presented with incentive certificates and gifts. In the end, members of the center, as well as the vocal group performed various performances.