Dövlət Komitəsinin əməkdaşlarının Türkiyəyə təcrübə səfəri başa çatıb
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin əməkdaşlarının Türkiyə Spastik Çocuklar Vakfının dəvəti ilə Türkiyə Respublikasına təşkil olunan səfəri başa çatıb.
Səfər zamanı Komitə əməkdaşları ailə məsləhət mərkəzlərinin fəaliyyəti, xüsusi qayğıya ehtiyacı olan uşaqların təlim və reabilitasiya mərkəzinə qəbul qaydaları və sənədləşmə prosesi, mərkəzin xidmətlərindən istifadə edən uşaqlar və onların ailələri ilə psixoloji iş sahəsində görülən işlərlə tanış olublar.
Davranış və öyrənmə problemi olan uşaqlarla aparılan sensor inteqrasiya, su terapiyası seanslarını müşahidə edən əməkdaşlar, ailə məsləhət mərkəzlərinin mütəxəssisləri ilə fikir mübadiləsi aparıb, gələcək əməkdaşlıq və təcrübə mübadiləsi perspektivlərini müzakirə ediblər.

The experimental visit of the State Committee staff to Turkey has ended
The visit of the staff of the State Committee for Family, Women and Children Affairs to the Republic of Turkey at the invitation of the Turkish Spastic Children's Foundation has ended.
During the visit, the Committee staff got acquainted with the activities of family counseling centers, the rules of admission to the training and rehabilitation center for children with special needs and the process of documentation, the work done in the field of psychological work with children and their families.
Sensory integration with children with behavioral and learning problems, staff observing water therapy sessions, exchanged views with experts from family counseling centers and discussed prospects for future cooperation and exchange of experiences.