Gender əsaslı zorakılıqla mübarizə” kampaniyası çərçivəsində regionlarda silsilə maarifləndirmə tədbirləri keçirilib
25 noyabr – 10 dekabr “Gender əsaslı zorakılıqla mübarizə” kampaniyası çərçivəsində regionlarda silsilə maarifləndirmə tədbirləri keçirilib.
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin nəzdində fəaliyyət göstərən Ağdam, Hacıqabul, Qəbələ, Saatlı, Şüvəlan, Zərdab Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzlərinin təşkilatçılığı ilə keçirilən tədbirlərdə mərkəzlərin benefisiarları olan qadınlar, orta ümumtəhsil məktəblərinin yuxarı sinif şagirdləri və tələbələr iştirak ediblər.
Tədbirlərdə əhali arasında məişət zorakılığının qarşısının alınmasına yönəlmiş maarifləndirmə işinin mütəmadi olaraq aparılmasının vacibliyi vurğulanıb.
Tədbirlər çərçivəsində iştirakçılara mövzu üzrə maarifləndirici bukletlər və məlumat vərəqələri paylanılıb, sosial videoçarxlar nümayiş etdirilib.
Qeyd edək ki, tədbirlərin təşkili və keçirilməsində regionlarda yerləşən müxtəlif idarə, təşkilat və təhsil müəssisələrinin, hüquq-mühafizə orqanlarının, qeyri-hökumət təşkilatlarının nümayəndələri yaxından iştirak ediblər.

A series of awareness-raising events were held in the regions as part of the "Combating Gender-Based Violence" campaign
On November 25 - December 10 a series of awareness-raising events were held in the regions as a part of the "Combating Gender-Based Violence" campaign.
The events organized by Aghdam, Hajigabul, Gabala, Saatli, Shuvalan, Zardab Child and Family Support Centers under the State Committee for Family, Women and Children Affairs were attended by beneficiaries of the centers, high school students and students.
The event stressed the importance of regular awareness-raising activities aimed at preventing domestic violence among the population.
Educational booklets and information leaflets on the topic were distributed to the participants, and social videos were shown within the framework of the event.
It should be noted that representatives of various departments, organizations and educational institutions, law enforcement agencies and non-governmental organizations in the regions were closely involved in the organization and holding of the event.