Könüllü ailələr tənha ahılları növbəti dəfə ziyarət edib
Könüllü ailələrin tənha ahıllarla görüşləri davam edir. Könüllülər növbəti dəfə ahıl və tənhalara baş çəkərək onlara bayram sovqatı təqdim edib, həyətlərində abadlıq işləri aparıb və problemlərinin həllində köməklik göstəriblər.
Füzuli rayonundan olan Məmmədovlar ailəsi rayonun Aranqala qəsəbə sakini Adilə Əsədovanı və Zovcuq 1 qəsəbəsində yaşayan Bacıxanım Cəfərovanı ziyarət edib.
Neftçala rayonundan olan Cəfərovlar ailəsi isə, Salyan rayonunda tənha yaşayan Svetlana Ağalarovanın evində qonaq olub.
Başqa bir könüllü ailə Gədəbəydən olan Axundovlar ailəsidir. Ailə, Gədəbəyin Mor-mor kəndində tək yaşayan sağlamlıq imkanları məhdud Mehralı Qurbanovu ziyarət edərək ona dəstək olub.
Qeyd edək ki, ahıllarla görüşlər Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi ilə “Ahıllara və Tənhalara Dəstək” İctimai Birliyinin Novruz bayramı ərəfəsində təşkil etdiyi xeyriyyə tədbiri çərçivəsində həyata keçirilir. Komitənin ətrafında birləşən könüllü ailələr İctimai Birliyin himayəsində olan ahıl və tənhalara baş çəkib, onları bayram sovqatları ilə sevindirib, məişət problemlərinin həllində və təsərrüfat işlərində yardımçı olurlar.

Volunteer families continue to meet with lonely elderly people. The volunteers once again visited the elderly and lonely, presented them with holiday gifts, and helped with yard work.
The Mammadovs family from Fizuli district visited Mrs. Adila Asadova, a resident of Arangala settlement, and Mrs. Bajikhanim Jafarova, a resident of Zovjug 1 settlement.
The Jafarovs family from Neftchala visited the house of Mrs. Svetlana Agalarova, who lives alone in Salyan.
Another volunteer family is the Akhundov family from Gadabay. The family supported Mr. Mehrali Gurbanov, who lives alone in the village of Mor-Mor in Gadabay.
It should be noted that the meetings with the elderly are held within the framework of a charity event organized by the State Committee for Family, Women and Children Affairs and the Public Union "Support for the Elderly and Singles" on the eve of Novruz. Volunteer families united around the Committee visit the elderly and lonely people, make them happy with holiday gifts, and help them with household problems.