Maarifləndirici posterlər Bakı şəhərinin monitorlarında nümayiş etdirilir
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi uşaq və yeniyetmələr arasında sağlam həyat tərzinin təbliği, zərərli vərdişlərin qarşısının alınması, uşaqların sağlamlığına təsir göstərən ekoloji problemlərin aradan qaldırılması, bu istiqamətdə valideyn məsuliyyətinin gücləndirilməsi, erkən nikahın mənfi nəticələrinə dair məlumatlılıq səviyyəsinin daha da artırılması məqsədilə mütəmadi olaraq ictimai maarifləndirmə tədbirlərini həyata keçirir.
Bununla bağlı 1-7 fevral 2024-cü il tarixlərində Dövlət Reklam Agentliyi ilə əməkdaşlıq çərçivəsində Dövlət Komitəsi tərəfindən “Erkən nikah valideyni cinayətkar edir!”, “Kiber zorakılığa son!”, “Narkotik - ölüm tələsidir! Narkomaniyaya yox deyək!”, “Uşaq əməyinə - yox! Xoşbəxt uşaqlığa – hə!” və “Uşaqlara qarşı zorakılıqla mübarizə aparaq! Qaynar xəttə zəng et! 116-111” mövzusunda elektron posterlərdən hazırlanmış video çarx Bakı şəhərinin Neftçilər, Tbilisi prospektlərində, Landau, Cəfər Cabbarlı, Mehdi Hüseyn, Mikayıl Hüseynov küçələrində Agentliyə məxsus monitorlarda nümayiş etdiriləcək.
Posterlər cari ilin 8-14 fevral tarixlərində Sumqayıtda və 15-21 fevral tarixlərində isə Gəncədə yayımlanmağa davam etdiriləcək.

Educational posters are displayed on the monitors of Baku city
The State Committee on Family, Women and Children Affairs regularly organizes events in order to promote a healthy lifestyle among children and adolescents, prevent harmful habits, eliminate environmental problems affecting children's health, strengthen parental responsibility in this direction, and further increase the level of awareness of the negative consequences of early marriage, carries out public awareness measures.
In this regard, on February 1-7, 2024, within the framework of cooperation with the State Advertising Agency, the State Committee "Early marriage makes a parent a criminal!", "End cyber violence!", "Drugs are a death trap!" Let's say no to drug addiction!", "No to child labor! To a happy childhood - yes!" and "Let's fight violence against children!" Call the hotline! 116-111" video made of electronic posters will be shown on monitors on Neftchilar, Tbilisi avenues, Landau, Jafar Jabbarli, Mehdi Huseyn, Mikayil Huseynov streets of Baku city.