Seçki prosesində qadınların iştirakının təşviqi ilə bağlı Sabirabad və Goranboyda da tədbir keçirilib
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin Sabirabad və Goranboy Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzlərinin təşkilatçılığı, dairə və məntəqə seçki komissiyalarının iştirakı ilə 2024-cü ilin fevralın 7-də Azərbaycanda keçiriləcək növbədənkənar prezident seçkilərində qadınların iştirakının təşviqi, seçki hüququ barədə məlumatlılıq səviyyəsinin və seçici fəallığının artırılması məqsədilə maarifləndirmə tədbirləri keçirilib.
Seçkinin ölkə həyatındakı rolundan, qadınların siyasətdə iştirakının önəmindən, ölkəmizdə aparılan sosial islahatlardan danışılıb, iştirakçıların seçki ilə bağlı sualları cavablandırılıb.

An event was also held in Sabirabad and Goranboy regarding the promotion of women's participation in the election process
The organization of the Sabirabad and Goranboy Children and Family Support Centers of the State Committee for Family, Women and Children Affairs, the promotion of women's participation in the extraordinary presidential elections to be held in Azerbaijan on February 7, 2024 with the participation of district and precinct election commissions, the level of awareness of the right to vote and the participation of voters educational activities were held in order to increase its activity.
The role of elections in the country's life, the importance of women's participation in politics, and the social reforms carried out in our country were discussed, and the participants' questions about the elections were answered. 101 people participated in the events.