Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi Günü və Yeni il münasibətilə regionlarda tədbirlər keçirilib
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin Ağdam, Şüvəlan, Saatlı, Sabirabad, Hacıqabul, İsmayıllı, Qəbələ, Zərdab, Zaqatala, Göygöl, Goranboy Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzlərinin təşkilatçılığı ilə Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi Günü və Yeni il ərəfəsində regionlarda müxtəlif tədbirlər həyata keçirilib.
Tədbirlər çərçivəsində mərkəzlərin əməkdaşları Şaxta baba və Qar qızla birlikdə rayon ərazisində və kəndlərdə şəhid və qazilərin, aztəminatlı və xüsusi qayğıya ehtiyacı olan uşaqların ailələrini ziyarət edib, onların qayğıları ilə maraqlanıb, onlara qarşıdan gələn bayramlar münasibətilə xoş arzu və diləklərini bildirib, uşaqları hədiyyələri ilə sevindiriblər.
Yekunda uşaqlar üçün musiqili-əyləncəli proqramlar təşkil edilib, uşaqlar rəqs edib və şeirlər səsləndiriblər.

Events dedicated to the World Azerbaijanis Solidarity Day and New Year were held in the regions
On the eve of the World Azerbaijanis Solidarity Day and New Year, various events were held in the regions, organized by the Child and Family Support Centers of the State Committee for Family, Women and Children Affairs.
As part of the events, employees from the centers visited families of martyrs and veterans, low-income families, and children in need of special care in the district and nearby villages. They inquired about their well-being, expressed good wishes, and shared gifts with the children to celebrate the upcoming holidays. Santa Claus and Snow Maiden also accompanied the employees to spread happiness and joy among the families.
As a result, entertainment and music programs were organized for the children who danced and sang poems.