Dövlət Komitəsi “Uşaqdan-uşağa” layihəsi çərçivəsində Hökməli və Masazır qəsəbə tam orta məktəblərinin buraxılış sinif şagirdləri üçün təlim keçirib
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi yanında fəaliyyət göstərən Uşaq Səfirlər Məclisinin üzvləri tərəfindən Hökməli qəsəbə tam orta məktəbi və Masazır qəsəbə 6 saylı tam orta məktəbinin buraxılış sinif şagirdləri üçün təlim keçirilib.
Təlimi salamlama nitqi ilə Komitəsinin əməkdaşıTəranə Piriyeva açaraq bu kimi təlimlərin şagirdlər, xüsusən də abituriyentlər üçün motivasiya mənbəyi olduğunu vurğulayıb, onlara öz təhsil həyatlarında uğurlar arzu edib.
Daha sonra Uşaq Səfirlər Məclisinin üzvləri Jalə Muradlı, Xəlil Babayev və Nicat Əliyev tərəfindən "Düşüncələrimizin kölgəsinə" adlı təlim keçirilib.
İnteraktiv təlimin əsas məqsədi stereotipli yanaşmaların, o cümlədən ailə, məktəb və dost əhatəsi daxil olmaqla yeniyetmələrə qarşı psixoloji basqının qarşısının alınması yönündə maaarifləndirici məlumat vermək olub.
Təlimdə sosial basqı praktiki şəkildə oyun üzərində göstərilib və uşaqların mövzu ətrafında sualları cavablandırılıb.

The State Committee conducted a training for the graduating class students of Hokmali and Masazır secondary schools within the framework of the "Child-to-Child" project
The State Committee conducted a training for the graduating class students of Hokmali and Masazır secondary schools within the framework of the "Child-to-Child" project.
The members of the Assembly of Children's Ambassadors operating under the State Committee on Family, Women and Children Affairs conducted a training for the graduating class students of Hokmeli settlement secondary school and Masazir settlement secondary school No. 6.
Ms. Tarana Piriyeva, an employee of the Committee, opened the training with a welcoming speech, emphasizing that such trainings are a source of motivation for students, especially applicants, and wished them success in their educational life.
Later, the members of the Assembly of Children's Ambassadors, Ms. Jala Muradli, Ms. Khalil Babayev and Ms. Nijat Aliyev held a training called "To the shadow of our thoughts".
In the training, social pressure was shown practically on the game and children's questions about the topic were answered.