Komitənin “Ailəm könüllüləri” proqramının iştirakçıları “Azərbaycan Könüllülərinin VI Həmrəylik Forumu”nda təmsil olunublar
Ümummilli Lider Heydər Əliyevin 100 illiyinə həsr olunan və ölkədə fəaliyyət göstərən 3 mindən çox könüllünü bir araya toplayan Forum 13 dekabr 2023-cü il tarixində Bakı Konqres Mərkəzində keçirilib.
Forum çərçivəsində il ərzindəki fəal təşəbbüslərinə görə “İlin könüllüləri” seçilib. Onların sırasında Azərbaycan Respublikası Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin könüllüsü İlahə Məhərrəmli də var.
Könüllülərin il ərzində fəaliyyətlərini diqqət mərkəzində saxlamaq və qiymətləndirmək məqsədilə 5-19 dekabr tarixlərində keçirilən “Azərbaycan Könüllülük Həftəsi 2023” çərçivəsində baş tutan Forum zamanı Karyera Sərgisi də təşkil olunub. Sərgi zamanı könüllülər müxtəlif yerli və xarici şirkətlərin iş imkanları barədə ətraflı məlumat əldə ediblər.
Qeyd edək ki, hazırda Komitə tərəfindən keçirilən “Ailəm könüllüləri” proqramında 30-a yaxın könüllü iştirak edir.

Participants of the Committee's "Family Volunteers" program were represented at the "VI Solidarity Forum of Azerbaijan Volunteers"
The Forum dedicated to the 100th anniversary of National Leader Heydar Aliyev and gathering more than 3 thousand volunteers working in the country was held on December 13, 2023 at the Baku Congress Center.
Within the forum, "Volunteers of the Year" were chosen for their active initiatives during the year. Among them is Mrs. Ilaha Muharramli, a volunteer of the State Committee on Family, Women and Children Affairs of the Republic of Azerbaijan.
In order to highlight and evaluate the activities of volunteers during the year, a Career Fair was also organized during the Forum, which took place within the framework of the "Azerbaijan Volunteer Week 2023" held on December 5-19. During the exhibition, volunteers got detailed information about job opportunities of various local and foreign companies.
It should be noted that about 30 volunteers are currently participating in the "Family Volunteers" program held by the Committee.