“Sağlam həyat tərzi, reproduktiv sağlamlıq və ailə planlaşdırılması” mövzusunda maarifləndirici görüşlər keçirilib.
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi tərəfindən Azərbaycan Dövlət Rəssamlıq Akademiyası nəzdində İncəsənət Kollecində və Milli Konservatoriya nəzdində Musiqi Kollecində “Sağlam həyat tərzi, reproduktiv sağlamlıq və ailə planlaşdırılması” mövzusunda görüşlər baş tutub.
Tədbirlərdə çıxış edən Dövlət Komitəsinin əməkdaşı Ləman Mahmudova iştirakçılara reproduktiv sağlamlıq və ailə planlaşdırılması ilə bağlı maarifləndirilmə istiqamətindı Komitə tərəfindən görülən işlər, reproduktiv sağlamlığın mahiyyəti və bu mövzuda gənclərin məlumatlı olmasının zərurətindən danışıb.
Daha sonra ekspert qismində çıxış edən Səhiyyə Nazirliyinin İctimai Səhiyyə İslahatlar Mərkəzinin həkim-metodisti Zümrüd Kazımova tələbə qızlara reproduktiv sağlamlığın qorunmasında vacib amillərdən olan ailə planlaşdırılması, arzuolunmaz hamiləliklərdən qorunma üsullarından bəhs edib.

Educational meetings were held on the topic of "Healthy lifestyle, reproductive health and family planning"
Meetings on "Healthy lifestyle, reproductive health and family planning" were held by the State Committee for Family, Women and Children Affairs at the Art College of the Azerbaijan State Art Academy and the Music College of the National Conservatory.
Laman Mahmudova, an employee of the State Committee, who spoke at the event, told the participants about the work done by the Committee on reproductive health and family planning, the essence of reproductive health, and the need for young people to be informed about it.
Then Zumrud Kazimova, a doctor-methodologist of the Public Health Reforms Center of the Ministry of Health, who spoke as an expert, told female students about family planning, and methods of protection against unwanted pregnancies, which are important factors in protecting reproductive health.
At the end of the event, the participants' questions were answered, and educational materials were distributed to them.