İnformasiya məhsulunun yaş təsnifatının aparılması üzrə ekspertlərə ixtisas attestatının verilməsi məqsədilə elan edilmiş müsabiqənin test imtahanı keçiriləcək
Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 2020-ci il 29 iyul tarixli 268 nömrəli Qərarı ilə təsdiq edilmiş “İnformasiya məhsulunun yaş təsnifatının aparılması üzrə ekspertlərə ixtisas attestatının verilməsi, attestatın qüvvədəolma müddətinin dayandırılması və ya ona xitam verilməsi, ekspertlərin və ekspert təşkilatlarının reyestrinin aparılması və onların fəaliyyətinə nəzarət Qaydaları”nın 2.19-cu bəndinə əsasən, 25 sentyabr 2023-cü il tarixində Komitənin rəsmi internet informasiya ehtiyatında informasiya məhsulunun yaş təsnifatının aparılması üzrə ekspertlərə ixtisas attestatının verilməsi məqsədilə keçiriləcək müsabiqəyə sənəd qəbulu elanı və “Müsabiqə proqramı” yerləşdirilmişdir.
Elan üzrə 1 ekspert təşkilatı tərəfindən 3 namizədin müsabiqədə iştirakı ilə bağlı Komitəyə müraciət daxil olmuşdur.
Qaydaların 2.1-2.7-ci bəndlərinə əsasən, təqdim olunmuş sənədlərə Komitə tərəfindən baxılaraq, namizədlərin müsabiqəyə buraxılması haqqında qərar qəbul edilmişdir.
İki mərhələdən ibarət olan müsabiqənin test imtahanı 29 noyabr 2023-cü il tarixində, saat 11:00-da Komitənin Akt zalında (ünvan: Ü.Hacıbəyli 80, Hökümət Evi, IV qapı) keçiriləcək.

The test exam of the announced competition will be held for the purpose of giving the qualification certificate to the experts on the age classification of the information product
"Rules for Issuing Qualification Certificates to Experts on Age Classification of Information Products, Suspension or Termination of the Validity Period of the Certificate, Keeping the Register of Experts and Expert Organizations, and Controlling Their Activities" approved by Resolution No. 268 of the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan dated July 29, 2020 According to paragraph 2.19 of ", on September 25, 2023, the announcement of document acceptance and the "Competition program" for the competition to be held for the purpose of awarding qualification certificates to experts on the age classification of information products were placed in the official Internet information resource of the Committee.
According to the announcement, 1 expert organization submitted a request to the Committee regarding the participation of 3 candidates in the competition.
According to clauses 2.1-2.7 of the rules, the submitted documents were reviewed by the Committee and a decision was made to admit the candidates to the competition.
The test exam of the competition, which consists of two stages, will be held on November 29, 2023, at 11:00 a.m. in the Assembly Hall of the Committee (address: U. Hajibeyli 80, Government House, IV gate).