Zəfər Günü münasibətilə silsilə tədbirlər keçirilib
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin Ağdam, Şüvəlan, Saatlı, Sabirabad, Hacıqabul, Qəbələ, İsmayıllı, Goranboy, Göygöl, Zaqatala, Zərdab Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzləri (UADM) tərəfindən aidiyyəti qurumlarla birlikdə Zəfər Günü ilə əlaqədar silsilə tədbirlər keçirilib, o cümlədən rəsm üzrə ustad dərsləri, sərgilər, muzeylərə ekskursiyalar təşkil edilib, Şəhidlər Xiyabanları, şəhid ailələri və müharibə iştirakçılarının ailələri ziyarət edilib.
Görüşlərdə şəhid ailələrinin üzvləri, müharibə iştirakçıları, mərkəzlərin və müvafiq qurumların əməkdaşları, mərkəzlərin ekspert qruplarının üzvləri və benefisiarları, Uşaq Səfirlər Məclisinin rayon üzrə nümayəndələri, məktəblilər, tələbələr, rayon ictimaiyyətinin nümayəndələri iştirak ediblər.
Tədbirlər Azərbaycan Respublikasının Dövlət Himninin ifa edilməsi və şəhidlərimizin əziz xatirəsinin bir dəqiqəlik sükutla yad edilməsi ilə başlayıb. Tədbirlərdə qeyd olunub ki, dövlətçilik tariximizin ən şanlı səhifələrindən biri olan Zəfər Günü hər birimiz üçün böyük qürur mənbəyi, Azərbaycanın gücünün və qüdrətinin rəmzidir və tariximizdə əbədi qalacaq. Sonra Vətən müharibəsi iştirakçıları döyüş xatirələrini bölüşüblər. Bildiriblər ki, Müzəffər Ali Baş Komandan, Prezident İlham Əliyevin cəsarətli strategiyası, vətən sevgisi onları daim irəliyə, qələbəyə doğru getməyə vadar edib.
Məktəblilər və mərkəzlərin benefisiarları tərəfindən vətənpərvərlik mövzusunda hazırlanmış rəqs, ədəbi-bədii kompozisiyalar təqdim olunub.
Şəhid ailələri və müharibə iştirakçılarının ailələrinə səfərlər zamanı onların qayğıları ilə maraqlanılıb, yaşlı, tənha şəhid atasının ev və təsərrüfat işlərində köməklik göstərilib, Zəfər Günü münasibətilə ailələrə mərkəzlər tərəfindən xatirə hədiyyələri təqdim edilib.

A series of events were held on the occasion of Victory Day
Agdam, Shuvelan, Saatli, Sabirabad, Hajigabul, Gabala, Ismayilli, Goranboy, Goygol, Zagatala, Zardab Child and Family Support Centers (CFSC) of the State Committee for Family, Women and Children Affairs together with relevant institutions held a series of events related to Victory Day, including painting master classes, exhibitions, excursions to museums and Martyrs' Alleys.
Members of the families of martyrs, participants in the war, employees of the centers and relevant institutions, members and beneficiaries of the expert groups of the centers, regional representatives of the Children's Ambassadors Assembly, schoolchildren, students, and regional community representatives attended the meetings.
It was noted that Victory Day is one of the most glorious pages in the history of our statehood, is a great source of pride for each of us, a symbol of Azerbaijan's strength and power, and will remain forever in our history. Then the participants of the Patriotic War shared their war memories. They said that the brave strategy of Muzaffar Commander-in-Chief, President Ilham Aliyev, and his love for the country made them constantly progress towards victory.
Dance, literary, and artistic compositions prepared on the theme of patriotism were presented by schoolchildren and beneficiaries of the centers.
During the visits to the families of the martyrs and the families of the war participants, they were interested in their concerns, the elderly, lonely father of the martyr was helped with his household chores, and the centers presented commemorative gifts to the families on the occasion of the Victory Day.