Regionlarda sağlam həyat tərzinin təbliği ilə bağlı maarifləndirici görüşlər keçirilib
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzləri (UADM) tərəfindən bölgələrdə uşaq, yeniyetmə və gənclər, o cümlədən gənc ailələr arasında sağlam həyat tərzinin formalaşdırılması və davranış risk amilləri barədə maarifləndirici görüşlər keçirilib.
Ağdam, Saatlı, Sabirabad, Hacıqabul, Zərdab, Zaqatala, İsmayıllı rayonu və Bakı şəhər Xəzər rayonunun təhsil müəssisələrində və kənd həkim məntəqələrində keçirilən tədbirlərdə mərkəzlərin və aidiyyəti qurumların əməkdaşları, eksperlər və tibb işçiləri tərəfindən sağlam həyat tərzi ilə bağlı təqdimatlar nümayiş etdirilib.
Görüşlərdə gigiyena qaydaları, düzgün qidalanma, reproduktiv sağlamlığın qorunması, yeniyetməlik dövrünə məxsus fizioloji və psixoloji dəyişikliklər və zərərli vərdişlər barədə ətraflı məlumat verilib. Sonda iştirakçıları maraqlandıran suallar cavablandırılıb, mövzular üzrə maarifləndirmə materialları paylanılıb.

Educational meetings were held on the promotion of a healthy lifestyle in the regions.
The Child and Family Support Centers of the State Committee for Family, Women and Children Affairs held educational meetings about the formation of a healthy lifestyle and behavioral risk factors among children, teenagers and young people, including young families.
At the events held in educational institutions and rural doctor's stations in Agdam, Saatli, Sabirabad, Hajigabul, Zardab, Zagatala, Ismayilli district and Baku city Khazar district, presentations on healthy lifestyle were shown by the employees of the centers and relevant institutions, experts and medical workers.
The meetings provided detailed information on hygiene rules, proper nutrition, protection of reproductive health, physiological and psychological changes specific to adolescence, and harmful habits. At the end, the questions of the participants were answered, and educational materials were distributed.