Anım Günü münasibətilə Bakıda inşası davam etdirilən Zəfər Parkı ziyarət edilib
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin kollektivi 27 Sentyabr – Anım Günü münasibətilə Bakıda inşası davam etdirilən Zəfər Parkını ziyarət ediblər.
Parkın girişində xatirə daşının önünə gül dəstələri qoyublar, şəhidlərin əziz xatirəsini ehtiramla anıblar.
Ziyarət zamanı Prezident cənab İlham Əliyevin 2020-ci il dekabrın 3-də imzaladığı Sərəncam ilə Azərbaycan xalqının Vətən müharibəsində göstərdiyi misilsiz qəhrəmanlığın və qazandığı möhtəşəm tarixi Zəfərin yaddaşlarda yaşadılması, şəhidlərimizin əziz xatirəsinin əbədiləşdirilməsi məqsədilə Vətən Müharibəsi Memorial Kompleksinin və Zəfər Muzeyinin yaradılması haqqında məlumat verilib.

The Victory Park, which is under construction, was visited in Baku On the occasion of Memorial Day
The staff of the State Committee for Family, Women and Children Affairs Problems visited the Victory Park, which is under construction in Baku on the occasion of September 27 - Memorial Day.
At the entrance of the park, flowers were placed in front of the memorial stone, and they commemorated the dear memory of the martyrs with respect.
During the visit, with the Decree signed by the President Mr. Ilham Aliyev on December 3, 2020, information was given about the establishment of the Patriotic War Memorial Complex and the Victory Museum in order to keep the memory of the unparalleled heroism of the Azerbaijani people in the Patriotic War and the magnificent historical Victory won, and to perpetuate the dear memory of our martyrs.