Dövlət Komitəsinin elan etdiyi “Ailə dəyərləri, qadın və uşaq hüquqlarının təbliği üzrə ən fəal bloger” müsabiqəsi davam edir
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi tərəfindən 10 may 2023-cü il tarixindən elan edilən “Ailə dəyərləri, qadın və uşaq hüquqlarının təbliği üzrə ən fəal bloger” mövzusu üzrə II Bloger Müsabiqəsində iştirak etmək üçün sənəd qəbulu 10 oktyabr tarixinə kimi davam edir.
Müsabiqənin məqsədi ictimaiyyət arasında ailə dəyərlərinin və gender bərabərliyinin təbliği, qadın və uşaq hüquqlarının müdafiəsi, gender əsaslı və məişət zorakılığı halları ilə mübarizə istiqamətində edilən çağırışların geniş kütləyə çatdırılması, sosial şəbəkə istifadəçilərinin potensialından istifadə etməklə müvafiq məsələlər ilə bağlı məlumatların cəmiyyətə düzgün ötürülməsidir.
Müsabiqənin yekununda maraqlı, maarifləndirici, fərqli kontent hazırlamaq və yaymaq, cəmiyyətə təsir imkanları və insanların etimad göstəricisinə görə, eyni zamanda mövzu ilə bağlı paylaşım statistikaları üzrə fəaliyyətləri Münsiflər heyəti tərəfindən qiymətləndirilən ən aktiv blogerlər sertifikat və hədiyyələrlə mükafatlandırılacaqdır (I yer: Kubok və Noutbuk, II və III yer: Planşet). Digər 7 iştirakçıya isə həvəsləndirici hədiyyə və sertifikatlar təqdim ediləcəkdir.
Müsabiqədə iştirak etmək üçün “Anket forması” doldurularaq 10 oktyabr 2023-cü il tarixinədək “informasiya.aqupdk@scfwca.gov.az” elektron ünvanına göndərilməlidir.

The competition "The most active blogger on the promotion of family values, women's and children's rights" announced by the State Committee is ongoing
The acceptance of documents to participate in the II Blogger Contest on the topic of "The most active blogger on the promotion of family values, women's and children's rights" announced by the State Committee for Family, Women and Children Affairs on May 10, 2023, is ongoing until October 10.
The purpose of the competition is to promote family values and gender equality among the public, to protect the rights of women and children, to convey the challenges made in the direction of combating gender-based and domestic violence cases to a wide audience, and to correctly transmit information about relevant issues to the society by using the potential of social network users.
At the end of the competition, the most active bloggers, whose activities are evaluated by the Jury in terms of interesting, educational, different content creation and distribution, social impact opportunities and people's trust index, as well as sharing statistics related to the topic, will be awarded certificates and gifts (I place: Cup and Laptop, II and III place: Tablet). The other 7 participants will be presented with incentive gifts and certificates.
To participate in the competition, the "Questionnaire form" should be filled and sent to the e-mail address "informasiya.aqupdk@scfwca.gov.az" by October 10, 2023.