Komitə sədri vətəndaşları qəbul edib
29 avqust 2023-cü il tarixində Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Bahar Muradova Sumqayıt şəhərində vətəndaşları qəbul edib.
Qəbuldan öncə Ümummilli lider Heydər Əliyevin Sumqayıt şəhərindəki abidəsi ziyarət olunaraq önünə gül dəstələri qoyulub, əziz xatirəsinə dərin ehtiram bildirilib.
Sumqayıt şəhəri Heydər Əliyev Mərkəzində keçirilən qəbulda Sumqayıt şəhərindən və Qubadlı rayonundan sakinlər iştirak ediblər.
Dövlət Komitəsinin aidiyyəti struktur bölmələri rəhbərlərinin də iştirakı ilə keçirilən görüşdə vətəndaşların müxtəlif mövzularda müraciətləri dinlənilib. Mövzular əsasən uşaqların təhsili, işlə təmin olunma, uşaqla ünsiyyət, erkən nikah və digər məsələlərlə bağlı olub.
Qəbul zamanı qurumun fəaliyyət istiqamətlərinə uyğun olan müvafiq müraciətlər cavablandırılıb, qaldırılan bəzi məsələlərin yerindəcə həlli ilə bağlı tədbirlər görülüb, həlli araşdırma tələb edən məsələlərlə bağlı yazılı müraciət qeydə alınaraq aidiyyəti şöbələrin icraatına göndərilib.
Görüş mərkəzi icra hakimiyyəti orqanları və digər idarəetmə qurumlarının rəhbərlərinin şəhər və rayonlarda vətəndaşların qəbulu cədvəlinə əsasən keçirilib.

The chairperson of the committee received the citizens
Mrs. Bahar Muradova, the Chairperson of the State Committee on Family, Women and Children Affairs Problems received the citizens in Sumgait city on August 29, 2023.
Before the reception, the monument of national leader Heydar Aliyev in Sumgait city was visited.
Residents of Sumgait city and Gubadli district took part in the reception held at the Heydar Aliyev Center in Sumgait city.
At the meeting held with the participation of the heads of the relevant structural units of the State Committee, citizens' appeals on various topics were heard. The topics were mainly related to children's education, employment, communication with children, early marriage and other issues.
At the time of reception, relevant appeals in line with the institution's activities were answered, measures were taken to solve some of the issues raised and written appeals were recorded and sent to the relevant departments for action.
The meeting was held according to the schedule of reception of citizens in cities and regions by the heads of the central executive authorities and other administrative institutions.