Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzləri uşaqlar üçün düşərgələr təşkil edib.
Uşaqların yay tətilinin səmərəli keçirilməsi məqsədilə Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin Şüvəlan və İsmayıllı Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzləri tərəfindən ümumilikdə 37 uşağın iştirak etdiyi yay düşərgələri təşkil olunub. Müharibə iştirakçısı və şəhid ailələrindən olan uşaqlar, təlim fəaliyyətində fərqlənən məktəblilər, Mərkəz benefisiarlarının cəlb olunduğu düşərgələrin təşkil olunmasında məqsəd uşaqların vətənpərvərlik və milli-mənəvi ruhda formalaşmasına töhfə verməkdir.
Bakının Xəzər rayonunda “Uşaqlar bizim gələcəyimizdir” devizi ilə keçirilən düşərgədə uşaqlar müxtəlif mövzularda təlimlərdə iştirak edib, psixoloji testlərdən keçib, müharibə iştirakçısı Roman Zeynalovla vətənpərvərlik və milli-mənəvi dəyərlər mövzusunda müzakirələr aparıblar. Müxtəlif interaktiv və əyləncəli oyunlar, rəsm və rəqs üzrə ustad dərslər, “face art” məşğələsi, Şağan Etno-Art mərkəzi və Suraxanı gəmi muzeyinə ekskursiyalar təşkil olunub.
İsmayıllıda təşkil olunan “Vətəni tanıyaq!” devizli düşərgənin iştirakçıları isə tarix üzrə fəlsəfə doktoru Fariz Xəlillinin iştirakı ilə “Orta əsr Ağsu şəhəri” Dövlət Tarix-Mədəniyyət Qoruğunda aparılan arxeoloji qazıntılarda maddi-mədəniyyət nümunələrinin aşkarlanmasının şahidi olub, hətta iki ədəd sikkə tapmağa nail olublar. Uşaqlar həmçinin ağac üzərində oyma sənəti üzrə tanınmış usta Qəhrəman Adıgözəlovun emalatxanasını ziyarət edərək, onun əl işlərindən ibarət ev muzeyi ilə yaxından tanış olublar.

Children and Family Support Centers organized camps for children
In order to effectively spend the children's summer vacation, the Shuvelan and Ismailli Children and Family Support Centers of the State Committee for Family, Women and Children Affairs organized summer camps attended by a total of 37 children. The purpose of organizing the camps in which the beneficiaries of the center are involved is to contribute to the formation of children in a patriotic and national-spiritual spirit. The children from the families of war participants and martyrs, schoolchildren who excel in educational activities were involved in the camp.
In the camp held under the motto "Children are our future" in the Khazar district of Baku, children participated in training on various topics, passed psychological tests, and discussed patriotism and national-moral values with Roman Zeynalov, a participant in the war. Various interactive and entertaining games, master classes in painting and dancing, a "face art" workshop, and excursions to the Shagan Ethno-Art center and Surakhani ship museum were organized.
The participants of the camp organized in Ismayilli with the slogan "Let's get to know the country!" witnessed the discovery of material and cultural samples in the archaeological excavations conducted in the "Medieval Agsu City" State Historical and Cultural Reserve with the participation of Dr. Fariz Khalilli, and they even managed to find two coins.
The children also visited the workshop of Kahraman Adigozelov, the well-known master of wood carving, and got to know the home museum of his handicrafts.