Dövlət Komitəsinin könüllülük proqramı çərçivəsində növbəti təlim keçirilib
26 iyul 2023-cü il tarixində Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin könüllülük proqramı çərçivəsində “Şifahi ünsiyyətdə nitq mədəniyyətinin əhəmiyyəti” mövzusunda təlim keçirilib.
Könüllülərin sosial həyatda iştirakının təmin edilməsi, peşəkar ünsiyyət qurma və özünü təqdimetmə bacarıqlarının artırılması məqsədi ilə təşkil olunan təlimdə, Dövlət Komitəsinin əməkdaşı Pərvanə Əsgərzadə zəruri rəftar, şifahi nitqdə davranış normaları, dinləmə və nitq mədəniyyətinin iş həyatına bilavasitə təsirləri, praktik fəaliyyət vərdişlərində və ictimai vəzifələrin həyata keçirilməsində nitqin rolundan danışıb.
Təlim zamanı könüllülər arasında rollu oyunlar vasitəsilə səlis nitq, mimika, intonasiya və bədən dili nümunələri göstərilib. Mövzuya dair iştirakçıların sualları cavablandırılıb.

The next training session was held as part of the State Committee's volunteer program
On July 26, 2023, within the framework of the volunteer program of the State Committee for Family, Women and Children Affairs, a training on "Importance of speech culture in verbal communication" was held.
At the training, organized with the aim of ensuring the participation of volunteers in public life, improving the skills of professional communication and self-presentation, the employee of the State Committee Ms.Parvana Askerzade talked about the norms of behavior in verbal communication, the direct impact of listening and speech culture on working life, the role of speech in practical activities and performance of public duties.
During the training, the volunteers were shown samples of fluent speech, facial expressions, intonation and body language through role-playing games, as well as participants' questions were answered.