Naxçıvanda sahibkar qadınların iştirakı ilə dəyirmi masa keçirilib
“Qadın sahibkarlığının inkişafı Ulu Öndərin müəyyən etdiyi iqtisadi strategiyanın prioritet istiqamətlərindəndir” mövzusunda dəyirmi masa keçirilib.
Naxçıvan Muxtar Respublikasının İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Antiinhisar və İstehlak Bazarına Nəzarət Dövlət Xidməti və Naxçıvan Muxtar Respublikasının Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi ilə birgə sahibkar qadınların iştirakı ilə dəyirmi masa keçirilib.
Naxçıvan Muxtar Respublikasının İqtisadiyyat Nazirliyi yanında Antiinhisar və İstehlak Bazarına Nəzarət Dövlət Xidmətinin əməkdaşları Rəşad Mirzəyev və Aynur Həsənova çıxış edərək, qadın sahibkarlığının inkişafı və qadınların dövlət və qeyri-dövlət sektorundakı fəaliyyət istiqamətlərindən bəhs ediblər.
Naxçıvan Muxtar Respublikasının Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin əməkdaşı Zərnigar Orucəliyeva “Qadın sahibkarlığının inkişafı: həyata keçirilən layihələr, təcrübə, prespektivlər və əldə olunan nailiyyətlər” mövzusunda məruzə ilə çıxış etdikdən sonra müzakirə və fikir mübadiləsi aparılıb, sahibkar qadınları maraqlandıran suallar cavablandırılıb.

A round table was held with the participation of women entrepreneurs in Nakhchivan
A round table was held on the topic "The development of women's entrepreneurship is one of the priority areas of the economic strategy defined by the National Leader."
A round table was held with the participation of entrepreneurial women in cooperation with the State Antimonopoly and Consumer Market Control Service under the Ministry of Economy of the Nakhchivan Autonomous Republic and the State Committee for Family, Women and Children Affairs of the Nakhchivan Autonomous Republic.
Mrs. Rashad Mirzayev and Ms. Aynur Hasanova, employees of the Antimonopoly and Consumer Market Control State Service under the Ministry of Economy of the Nakhchivan Autonomous Republic, spoke about the development of women's entrepreneurship and the directions of women's activities in the state and non-state sectors.
Ms. Zarnigar Orujaliyeva, an employee of the State Committee for Family, Women and Children's Problems of the Nakhchivan Autonomous Republic, gave a report on "Development of women's entrepreneurship: implemented projects, experience, prospects and achievements", a discussion and exchange of ideas took place, and questions of interest to women entrepreneurs were answered.