Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi tərəfindən yay düşərgəsi təşkil edilir
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi tərəfindən 23-29 iyul, 2023-cü il tarixlərində “BİZ GƏLƏCƏYİK” adlı yay düşərgəsi təşkil edilir.
Yay düşərgəsində Uşaq Səfirlər Məclisinin üzvləri və xüsusi istedadı ilə fərqlənən Azərbaycan Uşaqlarının V Ümumrespublika Forumunun fəalları iştirak edir.
Ümummilli Lider Heydər Əliyevin “Uşaqlar bizim gələcəyimizdir!” kəlamından yola çıxaraq “BİZ GƏLƏCƏYİK” adlandırılan yeddi günlük yay düşərgəsində beş komandada iştirak edən uşaqlarla öncədən tərtib edilmiş proqrama uyğun olaraq müxtəlif təlimlər, maarifləndirici müzakirələr, ekskursiyalar və əyləncəli oyunlar keçiriləcəkdir.
Yeniyetmələr üçün yay tətili müddətində düşərgələrin təşkil edilməsinin əsas məqsədi, onların iştirak hüquqlarının təmin edilməsi, təkliflər vermək imkanının yaradılması, həmçinin bu kimi fəaliyyətlər vasitəsilə uşaqların sərbəst düşünmə, özünü ifadə bacarıqlarını inkişaf etdirmək, eyni zamanda, yeni dostluqların qazanılmasına təkan verməkdir.

The summeramp is organized by the State Committee on Family, Women and Children Affairs
The State Committee for Family, Women and Children Affairs is organizing a summer camp called "WE ARE COMING" on July 23-29, 2023.
Members of the Assembly of Children's Ambassadors and activists of the 5th All-Republic Forum of Azerbaijan Children, distinguished by their special talent, participate in the summer camp.
In the seven-day summer camp called "WE WILL COME", various trainings, educational discussions, excursions and fun games will be held with children participating in five teams.
The main purpose of organizing camps for teenagers during the summer vacation is to ensure their participation rights, to create the opportunity to make suggestions, and also to develop children's free thinking and self-expression skills through such activities, and at the same time to encourage the acquisition of new friendships.