Dövlət Komitəsi tərəfindən mətbu nəşrlərin müvafiq yaş kateqoriyasına uyğun işarələnmə vəziyyətinə nəzarət məqsədilə nəşriyyat evlərinə səfər təşkil olunub
“Uşaqların zərərli informasiyadan qorunması haqqında” Azərbaycan Respublikasının Qanununun icrası ilə əlaqədar, mətbu nəşrlərin müvafiq yaş kateqoriyasına uyğun işarələnmə vəziyyətinə nəzarət məqsədi ilə “Hədəf Nəşrləri” və “XAN Nəşriyyatı” Məhdud Məsuliyyətli Cəmiyyətə məxsus nəşriyyat evlərinə səfər həyata keçirilib.
Səfər çərçivəsində mətbu nəşrlərin müvafiq yaş kateqoriyasına uyğun işarələnmə vəziyyəti yoxlanılaraq, informasiya məhsulunun yaşa görə təsnifatlaşdırılması ilə bağlı müvafiq tövsiyələr verilib.

The State Committee organized a visit to the publishing houses in order to control the condition of marking of printed publications according to the appropriate age category
In connection with the implementation of the Law of the Republic of Azerbaijan "On the Protection of Children from Harmful Information", a visit was made to the publishing houses belonging to "Target Publications" and "KHAN Publishing" Limited Liability Company in order to control the condition of marking of printed publications according to the appropriate age category.
Within the framework of the visit, the state of labeling of printed publications according to the appropriate age category was checked, and appropriate recommendations were given regarding the classification of information products according to age.