Komitə tərəfindən müsabiqənin müsahibə mərhələsi keçirildi
17 iyul 2023-cü il tarixində Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsində Müsabiqə Komissiyası tərəfindən informasiya məhsulunun yaş təsnifatının aparılması üzrə ekspertlərə ixtisas attestatının verilməsi məqsədilə elan edilmiş müsabiqənin ikinci mərhələsi olan müsahibə keçirilib.
Müsahibədə müsabiqənin birinci mərhələsindən uğurla keçmiş üç namizəd iştirak edib.
Məlumat üçün bildiririk ki, Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 2020-ci il 29 iyul tarixli 268 nömrəli Qərarı ilə təsdiq edilmiş “İnformasiya məhsulunun yaş təsnifatının aparılması üzrə ekspertlərə ixtisas attestatının verilməsi, attestatın qüvvədəolma müddətinin dayandırılması və ya ona xitam verilməsi, ekspertlərin və ekspert təşkilatlarının reyestrinin aparılması və onların fəaliyyətinə nəzarət Qaydaları”nın 2.32-ci yarımbəndinə əsasən, müsahibənin nəticəsi üzrə 4 (dörd) və daha çox bal toplamış namizəd müsahibədən müvəffəqiyyətlə keçmiş hesab olunur.
Yekun nəticələrə əsasən, iki namizəd 4 (dörd) və daha çox bal toplayaraq müsahibədən müvəffəqiyyətlə keçib.
Müsabiqə Komissiyasının iclası keçirilib, müsahibədən müvəffəqiyyətlə keçmiş Hüseynova Vüsalə Qələmirzə qızı və Rəhimova Lamiyə Cavanşir qızına ixtisas attestatının verilməsi barədə qərar qəbul edilib.

The interview stage of the competition was held by the committee
On July 17, 2023, the State Committee for Family, Women and Children Affairs held an interview, the second stage of the competition announced by the Competition Commission for the purpose of awarding qualification certificates to experts on the age classification of information products.
Three candidates who successfully passed the first stage of the competition took part in the interview.
For your information, we would like to inform you that the decision of the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan dated July 29, 2020 No. 268, according to subsection 2.32 of "Giving qualification certificates to experts on the age classification of information products, suspending or terminating the validity period of the certificate, maintaining the register of experts and expert organizations and the Rules for controlling their activities".
According to the final results, two candidates successfully passed the interview by scoring 4 (four) and more points.
A meeting of the Competition Commission was held, and a decision was made to issue qualification certificates to Mrs. Huseynova Vusala and Mrs. Rahimova Lamiya Javanshir, who successfully passed the interview.