“Qadın sahibkarlığının inkişafında mövcud çətinliklər”
Kiçik və Orta Biznesin İnkişafı Dövlət Agentliyi və Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin Bakı-Xəzər Qadın Resurs Mərkəzi ilə birgə “Qadın sahibkarlığının inkişafında mövcud çətinliklər” mövzusunda görüş keçirilib.
Dövlət Reklam Agentliyi, Xəzər rayon İcra Hakimiyyəti, Dövlət Vergi Xidməti, Dövlət Məşğullluq Xidməti, Sahibkarlığın İnkişafı Fondu, ABAD, Sahibkarlar (İşəgötürənlər) Təşkilatları Milli Konfederasiyası, Azərbaycanda Qadın Sahibkarlığının İnkişafı Assosiasiyasının (AQSİA) nümayəndələrinin təmsil olunduqları görüşdə sahibkarlığın inkişafı istiqamətində həyata keçirilən fəaliyyətlər barədə müzakirələr aparılıb.
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin əməkdaşı Aytəkin Hacıyeva çıxış edərək, Komitə tərəfindən qadın sahibkarlığının inkişafı, gələcəkdə onların iqtisadi fəallığının artırılması və məşğulluğunun gücləndirilməsi istiqamətində həyata keçirilən layihələr barədə məlumat verib.
Görüşün sonunda qadın sahibkarları maraqlandıran suallar cavabladırılaraq eyni zamanda onların qarşılaşdıqları maneələr barədə ətrafli fikir mübadiləsi aparılıb.

"Current challenges in the development of women's entrepreneurship"
A meeting on "Current challenges in the development of women's entrepreneurship" was held jointly with the State Agency for Small and Medium Business Development and the Caspian Women's Resource Center under the State Committee for Family, Women and Children Affairs.
During the meeting, discussions were held on the activities carried out towards the development of women entrepreneurship in the country.
Furthermore, during the meeting, an employee of the State Committee for Family, Women and Children Affairs briefed about the projects implemented by the State Committee for women entrepreneurship development in order to increase their economic activity and employment in the future.
At the end of the meeting, the women entrepreneurs were given answers to their questions and had a detailed exchange of views on the obstacles they faced.