İnformasiya məhsulunun yaş təsnifatının aparılması üzrə ekspertlərə ixtisas attestatının verilməsi məqsədilə test imtahanı keçirildi
7 iyul 2023-cü il tarixində, Komitə tərəfindən informasiya məhsulunun yaş təsnifatının aparılması üzrə ekspertlərə ixtisas attestatının verilməsi məqsədilə elan edilmiş müsabiqənin test imtahanı keçirilib.
İmtahanın ardınca keçirilən Müsabiqə Komissiyasının iclasında test imtahanının nəticələrinə baxılıb. Belə ki, üç ekspert namizədi tələb olunan keçid balını toplayaraq, müsabiqənin növbəti mərhələsində - müsahibədə iştirak hüququ əldə edib.
Müsabiqə Komissiyası tərəfindən müsabiqənin müsahibə mərhələsinin keçirilməsi barədə qərar verilib.
Müsabiqənin müsahibə mərhələsinin vaxtı barədə məlumat 3 iş günü müddətində Dövlət Komitəsinin rəsmi saytında dərc ediləcəkdir

A test exam was held for the purpose of giving a qualification certificate to the experts on the age classification of the information product
On July 7, 2023, the test exam of the competition announced by the Committee was held for the purpose of awarding qualification certificates to experts on the age classification of information products
The results of the test were reviewed at the meeting of the Competition Commission held after the exam. Thus, three expert candidates, having collected the required passing score, got the right to participate in the next stage of the competition - the interview.
The Competition Commission has decided to conduct the interview stage of the competition.
Information about the time of the interview stage of the competition will be published on the official website of the State Committee within 3 working days.