Komitə sədri Qaxda vətəndaşlarla görüşüb
7 iyul 2023-cü il tarixində Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Bahar Muradova Qax rayonunda vətəndaşları qəbul edib.
Qəbuldan öncə Ümummilli lider Heydər Əliyevin Qax rayonundakı abidəsi ziyarət olunaraq önünə gül dəstələri qoyulub, əziz xatirəsinə dərin ehtiram bildirilib.
Qax rayonu Heydər Əliyev Mərkəzində keçirilən qəbulda Qax, Zaqatala, Balakən rayonundan və Şəki şəhərindən olan sakinlər iştirak ediblər.
Dövlət Komitəsinin aidiyyəti struktur bölmələri rəhbərlərinin də iştirakı ilə keçirilən görüşdə vətəndaşların müxtəlif mövzularda müraciətləri dinlənilib. Mövzular əsasən uşaqların himayəyə verilməsi, müalicəsi, işlə təmin olunma və digər məsələlərlə bağlı olub.
Qəbul zamanı qurumun fəaliyyət istiqamətlərinə uyğun olan müvafiq müraciətlər cavablandırılıb, qaldırılan bəzi məsələlərin yerindəcə həlli ilə bağlı tədbirlər görülüb, həlli araşdırma tələb edən məsələlərlə bağlı yazılı müraciət qeydə alınaraq aidiyyəti şöbələrin icraatına göndərilib.
Qeyd edək ki, müraciət edənlərin bəziləri Zaqatala Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzinin psixoloji xidmətinə cəlb olunacaq.
Görüş mərkəzi icra hakimiyyəti orqanları və digər idarəetmə qurumlarının rəhbərlərinin şəhər və rayonlarda vətəndaşların qəbulu cədvəlinə əsasən keçirilib.

The chairperson of the committee met with citizens in Gakh
On July 7, 2023, Mrs.Bahar Muradova, the chairperson of the State Committee on Family, Women and Children Affairs received the citizens of Gakh district.
Before the reception, the monument of national leader Heydar Aliyev in Gakh district was visited, flowers were placed in front of it, and deep respect was expressed to his dear memory.
Residents from Gakh, Zagatala, Balaken region and Sheki city took part in the reception held at the Heydar Aliyev Center of Gakh district.
At the meeting held with the participation of the heads of the relevant structural units of the State Committee, citizens' appeals on various topics were heard. The topics were mainly related to child custody, treatment, employment and other issues.
At the time of reception, relevant appeals in line with the institution's activities were answered, measures were taken to solve some of the issues raised on the spot, and written appeals were recorded and sent to the relevant departments for action.
It should be noted that some of the applicants will be involved in the psychological service of the Zagatala Child and Family Support Center.
The meeting was held according to the schedule of reception of citizens in cities and regions by the heads of the central executive authorities and other administrative institutions.