“Atalar Günü” tədbiri təşkil edilib
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin tərəfdaşlığı, Avropa İttifaqının maliyyə dəstəyi, BMT-nin Əhali Fondunun təşkilatçılığı və “Forest School Azerbaijan”ın dəstəyi ilə Beynəlxalq Atalar Günü münasibətilə 18 iyun tarixində Bakının Dənizkənarı Bulvar ərazisində “Atalar Günü” tədbiri təşkil edilib.
Tədbirin keçirilməsində əsas məqsəd atalar və övladları arasındakı bağların gücləndirilməsinə töhfə vermək, habelə cəmiyyətdə məsuliyyətli valideynlik təcrübələrini təşviq etməkdən ibarət olub.
Tədbir əsnasında iştirakçılar üçün müxtəlif ailə oyunları, həmçinin STEAM, çadır qurma, gipslə əl işləri hazırlama, kətan çanta boyama, “face art” və digər bir-birindən əyləncəli və rəngarəng fəaliyyətlər təşkil olunub. Atalar günü münasibətilə keçirilən tədbirə qatılan ailələr yadda qalan və fərqli bir həftəsonu keçiriblər.
Qeyd etmək lazımdır ki, Beynəlxalq Atalar Günü Azərbaycanda artıq 2-ci ildir ki qeyd olunur. Builki tədbir Avropa İttifaqının maliyyə dəstəyi ilə həyata keçirilən “Cənubi Qafqazda gender əsaslı cins seçimi və digər zərərli təcrübələrin aradan qaldırılması” proqramı çərçivəsində BMT-nin Əhali Fondu, Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi, Gənclər və İdman Nazirliyi və Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin birgə təşklilatçılığı və “Forest School Azerbaijan”ın dəstəyi ilə təşkil edilib.

"Father's Day" event was organized
With the partnership of the State Committee on Family, Women and Children Affairs, the financial support of the European Union, the organization of the UN Population Fund and the support of "Forest School Azerbaijan", the "Father's Day" event was organized on the occasion of International Father's Day on June 18 in Baku's Seaside Boulevard area.
The main purpose of the event was to contribute to the strengthening of bonds between fathers and their children, as well as to promote responsible parenting practices in society.
During the event, various family games were organized for the participants, as well as STEAM, tent building, plaster crafts, canvas bag painting, "face art" and other fun and colorful activities. Families attending the Father's Day event had a memorable and different weekend.
It should be noted that International Father's Day has been celebrated in Azerbaijan for the second year. This year's event was organized by the UN Population Fund, the Ministry of Labor and Social Protection of the Population, the Ministry of Youth and Sports and the Ministry of Family, Women and Children within the framework of the "Elimination of gender-based sex selection and other harmful practices in the South Caucasus" program, implemented with the financial support of the European Union. It was organized by the joint organization of the State Committee and with the support of "Forest School Azerbaijan".