Komitə tərəfindən “Müasir dövrdə uşaq psixologiyasının problemləri: ailə-məktəb” mövzusunda təlim keçirilmişdir
Uşaqların cəmiyyətdə sağlam və layiqli vətəndaş olaraq öz yerini tutmasında onların problemlərinin vaxtında aşkar edilməsi və aradan qaldırılması əhəmiyyətli rol oynayır. Bu baxımdan uşaqlarla işləyən psixoloqların peşəkarlığının artırılması olduqca əhəmiyyətlidir. 2014-cü ilin dekabra ayında Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi UNİCEF-lə birgə Bakı şəhəri üzrə hər rayondan iş təcrübəsi və peşəkarlığı ilə seçilən təhsil müəssisələrinin psixoloqları üçün “Müasir dövrdə uşaq psixologiyasının problemləri: ailə-məktəb” mövzusunda təlim keçirilmişdir. Təlim zamanı “Uşaqların intiharı” və “Risk qrupunda olan uşaqlar” mövzusuları ətrafında aktiv müzakirələr aparılmışdır. Təlimin əsas məqsədi təlim keçmiş psixoloqların gələcəkdə müvafiq materiallar üzrə təmsil etdikləri rayonun təhsil müəssisələrinin psixoloqları üçün eyni mövzuda təlimlərin keçirilməsi olmuşdur. Bu istiqamətdə ilk təlimlər 19-20 fevral, 2015-ci il tarixində Binəqədi rayonunda Azərbaycan Respublikasının Təhsil Nazirliyinin dəstəyi ilə məktəb psixoloqları üçün təşkil edilmişdir. Təlim 2014-cü ilin dekabr ayında təşkil edilən təlimdə öz peşəkarlığı ilə seçilmiş və sertifikat almış Tünzalə Verdiyeva tərəfindən aparılmışdır. Məktəb psixoloqları üçün təlimlərin Bakı şəhərinin hər bir rayonu üzrə keçirilməsi planlaşdırılır.

The training on “Problems of child psychology in a modern world: family-school” was held by the Committee
To resolve and eliminate the problems of children in time plays an important role in growing them as health and worthy citizen in the society. In this regard, it is vital to increase the professional skills of the psychologists who work with children.
On December, 2014 a training on “Problems of child psychology in a modern world: family-school” was held for the psychologists who distinguish in their work experience and profession from each districts of Baku by the State Committee on Family, Women and Children Affairs jointly with UUNICEF. Active discussions were conducted around the theme on “Children suicide” and “Children at risk groups” during the training.
To prepare the psychologists who trained in order to hold the trainings in the same topic for the psychologists of the educational facilities in the future from their representing districts has been the main purpose of the training.
In this direction, first training was held on 19-20 February, 2015 in Binagadi district with the support of the Ministry of Education for the schools psychologists.
The training was held by the Tunzala Verdiyeva who distinguished and certified in previous training which held on December, 2014.