Dövlət Komitəsi tərəfindən şagird və müəllim heyətinin iştirakı ilə görüş keçirilib
18 aprel 2023-cü il tarixində Bakı Slavyan Universitetinin Məktəb Lisey Kompleksində şagird və müəllim heyətinin iştirakı ilə görüş keçirilib. “Reproduktiv sağlamlıq və ailə planlaşdırılması” mövzusunda keçirilən görüşdə Dövlət Komitəsinin Ailə məsələləri şöbəsinin məsləhətçisi Nərgiz Sədrəddinbəyli çıxış edərək, əhalinin, xüsusilə də uşaq və gənclərin sağlamlığının qorunması istiqamətində qəbul edilən qanunlar, dövlət proqramları, həyata keçirilən tədbirlər barədə danışaraq,yeniyetmə və gənclərin sağlam nəsil kimi yetişməsində bu cür görüşlərin əhəmiyyətini vurğulayıb.
Tədbirdə Səhiyyə Nazirliyinin İctimai Səhiyyə İslahatlar Mərkəzinin həkim-metodisti Zümrüd Kazımova reproduktiv sağlamlığın əsas amilləri, erkən nikahların reproduktiv sağlamlığa mənfi təsiri, hamiləliyin süni yol ilə pozulmasının fəsadları haqqında məlumat verib.

A meeting was held by the State Committee with the participation of students and teachers
The meeting was held at the School High School Complex of Baku Slavic University with the participation of students and teachers on April 18, 2023.
Mrs.Nargiz Sadraddinbeyli, adviser of the Department of Family Affairs of the State Committee, spoke at the meeting on reproductive health and family planning, talking about the laws, state programs, measures implemented in the direction of protecting the health of the population, especially children and young people, and the development of adolescents and young people as a healthy generation, stressed the importance of such meetings.
At the event, Zumrud Kazimova, a doctor-methodologist at the Center for Public Health Reforms of the Ministry of Health, gave information about the main factors of reproductive health, the negative impact of early marriages on reproductive health, and the consequences of artificial termination of pregnancy.