“Qızlar müzakirəyə qoşulur” layihəsi çərçivəsində növbəti görüş Şamaxıda keçirildi
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin nəzdində fəaliyyət göstərən Uşaq Səfirlər Məclisinin təşəbbüsü ilə Şamaxı rayonunda Ağsu, İsmayıllı, Qobustan və Şamaxı rayonlarından olan 14-16 yaşlı qızların iştirakı ilə “Qızlar müzakirəyə qoşulur” adlı silsilə xarakter daşıyan növbəti görüş keçirilib.
Görüş regionlardan olan qızların ictimai fəallığının artırılması, eləcə də təhsildən yayınma və erkən nikahın mənfi fəsadları mövzusunda maarifləndirmə məqsədi daşıyır.
Tədbir zamanı "Stereotiplər", "Kompleks nədir?", "Yeniyetmə dövründə uşaqlarda baş verən fizioloji dəyişikliklər" “Erkən nikahın psixoloji və fizioloji fəsadları”, “Ailədə qızlara qarşı stereotiplərin aradan qaldırılması yolları” istiqamətində iştirakçılara məlumatlar verilib, mövzu ətrafında müzakirələr aparılıb.

The next meeting was held in Shamakhi within the framework of the "Girls Join the Discussion" project
On the initiative of the Assembly of Children's Ambassadors operating under the State Committee for Family, Women and Children Affairs, the next meeting of the "Girls join the discussion" series was held in Shamakhi region with the participation of 14-16-year-old girls from Agsu, Ismayilli, Gobustan and Shamakhi regions.
The purpose of the meeting is to increase the social activity of girls from the regions, as well as to raise awareness about the negative consequences of early marriage and the evasion of education.
During the event, participants were given information on "Stereotypes", "What is a complex?", "Physiological changes in children during adolescence", "Psychological and physiological consequences of an early marriage", and "Ways to eliminate stereotypes against girls in the family", and discussions were held on the topics.