II “Uşaq Kitab Festivalı” bu gün də davam edib
Bu gün Şuşa Muğam məktəbinin şagirdlərinin çıxışı, yazıçı Zahid Xəlilin və Özge Lokmanhekimin uşaqlarla görüşü, həmçinin imza mərasimi baş tutub, eyni zamanda Kamal Yaşar, Elşad Hacıyev və Rövşən Abdullaoğlu ilə birgə nağıl saatı və Aytac Qəmbərovanın iştirakı ilə Kukla teatrı nümayiş etdirilib.
Festival çərçivəsində uşaqlara boyama üzrə master-klass və digər faydalı məşğuliyyətlər, həmçinin əyləncəli şou proqram təşkil edilib.
Eyni zamanda həkim Altay Abdullaoğlunun uşaq və valideynlər üçün məsləhətləri dinlənilib.“Oynayaq,öyrənək və böyüyək” (Nisa Başaran Çöllü) və “Məktubunuz var” (Əziz Yaqubzadə) adlı kitabların təqdimatı keçirilib.
Qeyd edək ki, festival Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi, Gənclər və İdman Nazirliyi, Mədəniyyət Nazirliyi, Elm və Təhsil Nazirliyi, Azərbaycan Nəşriyyatları Assosiasiyası İctimai Birliyinin birgə təşkilatçılığı ilə keçirilir.

Due to the interest of the citizens, book lovers gathered on the second day of the festival.
Today, the performance of students of Shusha Mugham school, the meeting of writers Zahid Khalil and Özge Lokmanhekim with children, as well as the signing ceremony took place, at the same time, a joint story hour with Kamal Yashar, Elshad Hajiyev and Rovshan Abdullaoglu, and a Puppet theater was shown with the participation of Aytac Gambarova.
Within the framework of the festival, a master class on painting and other useful activities, as well as an entertaining show program were organized for children.
At the same time, doctor Altay Abdullaoglu's advice for children and parents was listened to. The books "Let's play, learn and grow" (Nisa Başaran Çöllü) and "You have a letter" (Aziz Yagubzadeh) were presented.
It should be noted that the festival is jointly organized by the State Committee for Family, Women and Children Affairs, the Ministry of Youth and Sports, the Ministry of Culture, the Ministry of Science and Education, and the Public Union of the Azerbaijan Publishing Association.