2 Aprel - Dünya Autizm Məlumatlandırma Günü ilə əlaqədar tədbirlər keçirilib
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin Şüvəlan, Zərdab, Saatlı, Sabirabad, Hacıqabul, Qəbələ, İsmayıllı, Göygöl Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzləri (UADM) tərəfindən 2 Aprel - Dünya Autizm Məlumatlandırma Günü ilə əlaqədar maarifləndirici görüşlər, seminarlar keçirilib, autizm sindromlu uşaqların ailələrinə səfərlər təşkil edilib.
Tədbirlərdə UADM-lərin əməkdaşları, tələbələr, mərkəzlərin xidmətlərindən bəhrələnən xüsusi qayğıya ehtiyacı olan uşaqlar, o cümlədən autizm sindromlu uşaqlar və onların valideynləri iştirak ediblər.
Tədbirlərin keçirilməsində məqsəd autizm spektr pozuntusu olan şəxslərə kömək etmək və onlar üçün cəmiyyətdə bütün səviyyələrdə bərabər imkanların yaradılması, valideynlərin məlumatlandırılması, inklüziv təhsilə, sosial xidmətlərə çıxışın əlçatanlığına nail olmaqdır.

Events were held in connection with April 2 - World Autism Awareness Day
Shuvelan, Zardab, Saatli, Sabirabad, Hajigabul, Gabala, Ismailli, Goygol Child and Family Support Centers (CFSC) of the State Committee for Family, Women and Children Affairs held educational meetings and seminars in connection with April 2 - World Autism Awareness Day and visits to children's families were organized, as well.
Employees of CFSCs, students, children in need of special care benefiting from the services of the centers, including children with autism syndrome, and their parents participated in the events.
The purpose of the events is to help people with autism spectrum disorders and create equal opportunities for them at all levels in society, inform parents, and achieve access to inclusive education and social services.