Dövlət Komitəsi, Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyi Bakı Şəhəri üzrə Təhsil İdarəsinin dəstəyi ilə Bakı şəhəri 112 nömrəli tam orta məktəbdə tədbir keçirilmişdir
Sabunçu rayonu, Pirşağı qəsəbəsində “Susma, səsini eşitdir!” adlı layihə çərçivəsində 16 mart 2023-cü il tarixdə Sabunçu Rayon İcra Hakimiyyətinin təşəbbüsü, Azərbaycan Respublikasının İnsan Hüquqları üzrə Müvəkkili (OMBUDSMAN), Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi, Azərbaycan Respublikası Elm və Təhsil Nazirliyi Bakı Şəhəri üzrə Təhsil İdarəsinin dəstəyi ilə Bakı şəhəri 112 nömrəli tam orta məktəbdə tədbir keçirilmişdir.
Tədbirin əsas məqsədi məktəblilər arasında məişət zorakılığı, erkən nikah və təhsildən yayınma halları və onların fəsadları ətrafında maarifləndirici işlərin genişləndirilməsidir. “Susma, səsini eşitdir!” adlı layihə çərçivəsində təşkil edilmiş tədbirdə ilk olaraq uşaqların hazırladıqları rəsmlərə baxış keçirilmiş, bu istiqamətdə uşaqların iştirakı ilə təşkil edilmiş bəddi hissə nümayiş etdirilmiş, daha sonra rəsmi qonaqların mövzü ətrafında çıxışları dinlənilmişdir.

The awareness raising event was held in Baku with the support of the State Committee, the Education Department of the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan
17 March 2023
The event was held within the framework of "Don`t be silent, Make your voice heard!"  project in Pirshagi settlement of the Sabunchu region on March 16, 2023, with the initiative of Sabunchu District Executive Authority and support of the Commissioner for Human Rights of the Republic of Azerbaijan, (OMBUDSMAN), the State Committee for Family, Women and Children Affairs, the Department of Education for Baku City of  the Ministry of Science and Education of the Republic of Azerbaijan.
The main goal of the event is to expand educational activities among schoolchildren about domestic violence, early marriage and truancy and their consequences. Firstly, the drawings prepared by the children were demonstrated, the artistic part organized with the participation of the children in this direction was shown, and then the speeches of the official guests were listened at the event.
At the end, the children selected for their activity during the event were awarded and a commemorative photo was taken.