Dövlət Komitəsində Beynəlxalq Qadınlar Günü münasibəti ilə tədbir keçirilib
Tədbirdə çıxış edən Dövlət Komitəsinin sədri Bahar Muradova, qadınları təbrik edib, onlara gələcək fəaliyyətlərində uğurlar arzulayıb.
Dünya miqyasında qeyd edilən bu günün tarixindən bəhs edən sədr əlavə edib ki, məhz bu gün qadın hüquqlarının müəyyən olunması, onların qorunması və gender bərabərliyinə nail olunması məsələsi bütün dünyanın gündəliyində dayanır.
O, müstəqil Azərbaycanın inkişafının bünövrəsində dayanan dahi şəxsiyyət kimi Ulu öndər Heydər Əliyevin xatirəsinin müstəqil dövlətimizin quruculuğu yolunda göstərdiyi fədakarlıq qarşısında hər zaman ehtiramla yad edildiyini bildirib. Qeyd edib ki, bu illər ərzində onun xalqa xidməti, həm də qadınlarımızın həyatında özünü real şəkildə göstərib.
Heydər Əliyevin qoyduğu ənənənin bu gün cənab Prezident İlham Əliyev tərəfindən davam etdirildiyini diqqətə çatdıran B.Muradova, hər il ölkə başçısının Sərəncamı ilə qadınların təltif edilməsinin onları gələcəyə ruhlandırdığını əlavə edib.
Xanımların dövlətimizin, o cümlədən təmsil etdikləri qurumların inkişafında xüsusi rola malik olduğunu bildirən Komitə sədri, qadın əməkdaşların dövlətçilik naminə xidmətlərinin önəmini vurğulayıb. Bildirilib ki, müstəqil bir dövlətin öz hüquqlarından faydalanan, onların yerinə yetirilməsinə öz töhfəsini verən və bu prosesin bərabərhüquqlu üzvü olduğunu hiss edən Azərbaycan qadını bu bayramı məhz müstəqillik dönəmində daha çox mahiyyəti hiss etməyə başladı.
Ölkəmizin hər bir sahədə uzun bir inkişaf yolu keçdiyini qeyd edən B.Muradova, qadınların fədakar əməyinə və cəmiyyətdəki roluna hər zaman çox böyük qiymət verildiyini qeyd edib. Bildirib ki, bu gün Azərbaycan qadını həm ailəsi, həm dövləti üçün faydalı bir insana çevrilib.

The State Committee held an event on the occasion of International Women's Day
Speaking at the event, the Chairperson of the State Committee for Family, Women and Children Affairs Mrs.Bahar Muradova congratulated the women and wished them success in their future activities.
Talking about the history of this day, which is celebrated worldwide, the Chairperson added that today the issue of determining women's rights, protecting them, and achieving gender equality is on the agenda of the whole world.
Muradova said that the memory of the great leader Haydar Aliyev, as a genius who stood at the foundation of the development of independent Azerbaijan, is always remembered with respect in the face of the sacrifice he made on the way to the establishment of our independent state. She noted that during these years, his service to the people has also manifested itself in the lives of our women.
Pointing out that the tradition established by Heydar Aliyev is continued today by President Ilham Aliyev, B. Muradova added that awarding women every year with the Disposal of the head of the country inspires them for the future.
Stating that women have a special role in the development of our state, including the institutions they represent, the Chairperson of the Committee emphasized the importance of the services of female employees for the sake of statehood. It was stated that the Azerbaijani woman, who benefits from her rights of an independent state, contributes to their fulfillment and feels that she is an equal member of this process, began to feel the essence of this holiday precisely in the period of independence.
Noting that our country has passed a long path of development in every field, B. Muradova noted that women's selfless work and role in society are always greatly appreciated. She said that today the Azerbaijani woman has become a useful person for both her family and the state. In the end, a commemorative photo was taken