UADM-lar tərəfindən psixoloq, sosial işçi və hüquqşünasların iştirakı ilə növbəti “açıq qapı” günü keçirilib
23 fevral 2023-cü il tarixində Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzləri (UADM) tərəfindən psixoloq, sosial işçi və hüquqşünasların iştirakı ilə növbəti “açıq qapı” günü keçirilib.
“Açıq qapı” günündə vətəndaşlar həm Mərkəzlərdə, həm də UADM-lərin fəaliyyət göstərdiyi bəzi rayonlarda - Ağdam rayonunun İmamqulubəyli, Goranboy rayonunun Nadirkənd, Göygöl rayonunun Mollacəlilli, Hacıqabul rayonunun Qızılburun, İsmayıllı rayonunun Kürdmaşı, Saatlı rayonunun Dəllər, Zaqatala rayonunun Muğanlı, Zərdab rayonunun Dəkkəoba kənd və qəsəbələrində səyyar şəkildə keçirilib.
Qəbul zamanı vətəndaşlar tərəfindən daxil olan müraciətlər arasında ailədaxili münasibətlərin tənzimlənməsi, uşaq inkişafı, uşaqla ünsiyyət, psixoloji və sosial xidmət, məişət zorakılığı, aliment, müayinə, müalicə, hüquqi yardım, sosial müavinətlər, məşğulluq, əlilliyi olan şəxslərə dəstək, həmçinin UADM-lərin xidmətlərindən istifadə (aktiv terapiya, psixoloji konsultasiya, ünsiyyət terapiyası, inkişafetdirici məşğələ) kimi məsələlər yer alıb.
“Açıq qapı” günündə müxtəlif problemlərlə bağlı 125 müraciət dinlənilib və onların həlli istiqamətində vətəndaşlara müvafiq dəstək göstərilib

Child and Family Support Centers held the next "Open Door Day" with the participation of psychologists, social workers and lawyers
On 23 February 2023, Child and Family Support Centers (UADM) of the State Committee for Family, Women and Children Affairs hosted another "Open Doors Day" with participation of psychologists, social workers and lawyers.
Citizens' requests at the receptions included such issues as regulation of intrafamily relations, communication with the child, psychological and social services, domestic violence, alimony, examination, treatment, legal assistance, social benefits, employment, support for persons with disabilities, as well as the use of UADM services (therapy, psychological counseling, communication therapy, developmental classes).
During the "Open Doors Day" 125 appeals related to various problems were received, and citizens were provided with appropriate support in solving them.