“Heydər Əliyev və gender siyasəti: milli qanunvericilik əsas prioritetlər kontekstində” mövzusunda konfrans keçirilib
8 fevral 2023-cü il tarixində “Heydər Əliyev İli” çərçivəsində Yeni Azərbaycan Partiyasının (YAP) Mərkəzi Aparatı və Milli Məclisin Ailə, qadın və uşaq məsələləri komitəsinin birgə təşkilatçılığı ilə “Heydər Əliyev və gender siyasəti: milli qanunvericilik əsas prioritetlər kontekstində” mövzusunda konfrans keçirilib.
Konfransda Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədri, YAP İdarə Heyətinin üzvü Bahar Muradova “Azərbaycanda dövlət qadın siyasətinin əsasları” mövzusunda çıxış edib.

Conference on "Heydar Aliyev and gender policy: national legislation in the context of the main priorities"
8 February 2023
On February 8, 2023, a conference on "Heydar Aliyev and gender policy: national legislation in the context of the main priorities" was held with the joint organization of the Central Office of the New Azerbaijan Party (YAP) and the Family, Women and Children Affairs Committee of the Milli Majlis within the framework of the "Year of Heydar Aliyev".
Mrs. Bahar Muradova, Chair of the State Committee for Family, Women and Children Affairs, and a member of the YAP Board of Directors spoke at the conference on the topic "Basics of state women's policy in Azerbaijan".