Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi İctimai Şuranın yeni tərkibinin formalaşdırılması üçün namizədlərin qəbulunu elan edir
Dövlət Komitəsi yanında İctimai Şura üzvlüyünə namizədlərin irəli sürülməsi prosesinə 7 fevral 2023-cü il tarixindən başlanılacaq.
Komitə yanında İctimai Şuraya üzv seçilmək üçün namizədlərin sənədləri hər bir vətəndaş cəmiyyəti orqanından bir nəfər olmaqla martın 10-dək Komitənin seçki komissiyasına təqdim olunmalıdır.
İctimai Şuranın üzvlüyünə irəli sürülən namizəd aşağıdakı sənədləri təqdim etməlidir:
1. İctimai Şurada üzvlüyə namizədin irəli sürülməsi barədə müraciət (telefon və elektron poçt ünvanı göstərilməklə);
2. namizədin şəxsiyyət vəsiqəsinin surəti;
3. namizədin tərcümeyi-halı;
4. namizəd vətəndaş cəmiyyəti institutunun üzvü olduqda, həmin üzvlüyü təsdiq edən sənədin surəti;
5. şəxsin müvafiq sahə üzrə təcrübəyə və ya biliyə malik olmasını sübut edən sənəd (olduğu halda əmək kitabçasının surəti, əmək kitabçası olmadıqda isə məlumatı təsdiqləyəcək digər sənədlər)
Sənədlərin qəbulu və baxılması
Namizədlərin və seçicilərin qeydiyyatı məsələsinə seçki komissiyası tərəfindən baxılır. Tələb olunan sənədlərdən əlavə vətəndaş cəmiyyəti institutu tərəfindən namizəd barədə geniş məlumat verən digər sənədlər də təqdim edilə bilər.
Namizədlər qeyd olunan sənədləri 2023-cü il 7 fevral - 10 mart tarixləri arasında, iş günləri saat 10:00-dan 17:00-dək Dövlət Komitəsinə şəxsən təqdim edə və ya informasiya.aqupdk@scfwca.gov.az elektron ünvan vasitəsilə onlayn formada müraciət edə bilər.
Əlavə məlumat üçün Dövlət Komitəsinin Analitik təhlil və informasiya təminatı şöbəsinə (tel: 012 498-80-93) müraciət edə bilərsiniz.

The State Committee for Family, Women and Children Affairs announces a call for candidates to form a new Public Council
The nomination process for members of the Public Council under the State Committee for Family, Women and Children Affairs will begin on February 7, 2023.
Candidate documents must be submitted to the election committee of the committee by March 10.
A candidate nominated as a member of the Public Council must submit the following documents:
1. Application for nomination of a candidate to the Public Council ( including telephone number and e-mail address);
2. Copy of candidate's ID card;
3. Curriculum vitae of the candidate;
4. If the candidate is a member of the Civil Society Institute, a copy of the document confirming this membership
5. A document proving that the person has experience or knowledge in the relevant field (copy of a work record book,
Acceptance and review of documents
Registration of candidates and voters is reviewed by the electoral commission.
Candidates may submit the above documents in person to the State Committee between February 7 and March 10, 2023, on working days from 10:00 am to 5:00 pm, or may apply online via the email address informasiya.aqupdk@scfwca.gov.az.
For further information, contact the Analysis and Information Department of the State Committee (tel: 012 498-80-93).