Uşaq Səfirlər Məclisinin üzvləri üçün təlim keçirilib
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi tərəfindən Narkotik vasitələrin, psixotrop maddələrin və onların prekursorlarının qanunsuz dövriyyəsinə və narkomanlığa qarşı mübarizəyə dair 2019–2024-cü illər üçün Dövlət Proqramının 4.4.23-cü bəndinə əsasən (Narkotik vasitələrin, psixotrop maddələrin qəbulu və bununla bağlı problemlər haqqında vətəndaşlar arasında ictimai maarifləndirmə məqsədilə təbliğat işinin təşkili) Komitənin yanında fəaliyyət göstərən Uşaq Səfirlər Məclisinin 30 rayondan olan 60 iştirakçı üçün Uşaq məsələləri şöbəsinin əməkdaşı Həsən Əliyev tərəfindən təlim keçirilib.
Təlimin məqsədi respublikanın rayonlarında və ucqar kəndlərində narkomaniya ilə mübarizə çərçivəsində maarifləndirmə işlərinin çoxşaxəli aparılması üçün yeniyetmə və gənclərin müvafiq mövzuda hazırlanmasıdır.

A training for members of the Child Ambassador Council was held
In accordance with the paragraph 4.4.23 of the "State Programme on combating illicit trafficking of drugs, psychotropic substances and their precursors for 2019-2024 and combating drug addiction", a training was conducted for 60 members of the Child Ambassadors Council from 30 districts, by a representative of the State Committee for Family,Women and Children Affairs.
The aim of the training is to train young people on the relevant topic within the framework of preventing and combating drug abuse in the districts and remote villages of the republic.