Dövlət Komitəsi və Regional İnkişaf İctimai Birliyi arasında əməkdaşlıq çərçivəsində görüş keçirilib
25 yanvar 2023-cü il tarixində Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi və Regional İnkişaf İctimai Birliyi arasında əməkdaşlıq çərçivəsində görüş keçirilib.
Dövlət Komitəsinin sədr müavini Aynur Sofiyevanın iştirakı ilə keçirilən görüşdə uşaq hüquqlarının müdafiəsi, uşaq iştirakçılığının artrılması, qanunvericiliyə təkliflərin hazırlanması, həssas kateqoriyadan olan uşaqlara psixoloji dəstəyin göstərilməsi, valideyn himayəsindən məhrum olmuş uşaqların cəmiyyətə inteqrasiyası və digər məsələlər ilə bağlı 2023-cü ilə dair əməkdaşlıq istiqamətində görüləcək işlər və birgə layihələr müzakirə edilib.

A meeting was held within the framework of cooperation between the State Committee and the Regional Development Public Union
On January 25, 2023, a meeting was held within the framework of cooperation between the State Committee for Family, Women and Children Affairs and the Regional Development Public Union.
In the meeting held with the participation of Mrs. Aynur Sofiyeva, the Deputy Chair of the State Committee the protection of children's rights, increasing child participation, preparation of proposals for legislation, provision of psychological support to children from vulnerable groups, integration of children deprived of parental care into society and other issues, works and joint projects were discussed in the direction of cooperation in 2023.