Bahar Muradova Komitə könüllüləri ilə görüşüb
22 dekabr 2022-ci il tarixində Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədri Bahar Muradova növbəti könüllülük proqramının yekunu ilə bağlı könüllülərlə görüşüb.
Görüş iştirakçılarını salamlayan Bahar Muradova, gənclərlə işin Komitənin fəaliyyətində əsas istiqamətlərdən biri olduğunu qeyd edib. O, bu gün ölkədə gedən proseslər, Azərbaycan dövlətinin öz müstəqilliyini möhkəmləndirmək və hədəflərinə çatmaq üçün həyata keçirdiyi böyükmiqyaslı, çoxşaxəli proqramların cəmiyyətin bütün təbəqəsini, xüsusilə də aparıcı rola malik gəncləri əhatə etdiyini bildirib.
Ölkədə könüllülük hərəkatı ilə bağlı həyata keçirilən fəaliyyətə diqqət çəkən sədr qeyd edib ki, bu gün hər bir dövlət qurumu gəncləri daha çox ictimai həyatda iştiraka və dövlət orqanının fəaliyyət istiqamətləri üzrə vəzifələrin yerinə yetirilməsi işinə cəlb etməyə çalışır. B.Muradova, cəmiyyətdə lokomotiv rolunu oynayan gəncliyə yönəlmiş siyasətin, Azərbaycanın gələcəyinə qoyulan kapital olduğunu vurğulayıb.
Son iki ilin Azərbaycanın həyatında yaxşı mənada silinməz izlər qoyduğunu bildirən sədr, qarşıdan gələn ilin Azərbaycan üçün daha gözəl bir il olacağına ümidini ifadə edib, gənclərə təhsil, karyera həyatlarında, ictimai fəaliyyətlərində uğurlar arzu edib.
Çıxış edən Dövlət Komitəsinin aparat rəhbəri Ceyran Rəhmətullayeva, könüllük proqramına cari ilin avqust ayında start verildiyini, müraciət etmiş 90 nəfərdən 28-nin müsahibə ilə seçilərək, Komitədə könüllü fəaliyyətə cəlb edildiyini diqqətə çatdırıb. Qeyd edilib ki, 22 sentyabr – 22 dekabr 2022-ci il tarixlərini əhatə edən proqram çərçivəsində könüllülər Komitənin müvafiq struktur bölmələri, Vətəndaşların Qəbulu Mərkəzi, Şüvəlan Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzi və “Uşaq Qaynar Xətt” xidmətində fəaliyyət göstəriblər. Onlar bu müddət ərzində müxtəlif tədbirlərdə iştirak edib, karyera, etik davranış qaydaları, dövlət qulluğunda fəaliyyət, məişət zorakılığı ilə mübarizə mövzularında təlimlərə cəlb ediliblər.
Daha sonra könüllülülər çıxış edərək, fikirlərini bölüşüb, Komitənin fəaliyyəti ilə bağlı təkliflərini səsləndiriblər. Gənclər onlar üçün yaradılan təcrübə mübadiləsi imkanına görə təşəkkür ediblər.
Tədbir müzakirələrlə davam edib və sonda könüllülərə sertifikatlar təqdim edilib.
Qeyd edək ki, könüllülük proqramının təşkil olunmasında məqsəd gənclərin fərdi inkişafına təkan vermək, onlarda sosial məsuliyyət hissini artırmaq, cəmiyyətin bütün sahələrində gənclərin fəal iştirakına şərait yaratmaq, onlara peşə vərdişlərini aşılamaq və təcrübi biliklərini artırmaq, gəncliyin potensialından səmərəli istifadə etməkdir.

Bahar Muradova met with the volunteers of the Committee
On December 22, 2022, Mrs. Bahar Muradova, the Chair of the State Committee for Family, Women and Children Affairs met with volunteers in connection with the completion of the next volunteer program.
Welcoming the participants of the meeting, Mrs. Bahar Muradova noted that work with youth is one of the main directions in the activities of the Committee and the processes taking place in the country today, implemented by the Azerbaijani state to strengthen its independence and achieve its goals, cover all sectors of society, especially young people.
Drawing attention to the events held in connection with the volunteer movement in the country, the chairman noted that today every state institution is trying to attract young people to more active participation in public life and fulfill the duties of a state body. B. Muradova stressed that youth policy, which plays the role of a locomotive in society, is a capital invested in the future of Azerbaijan.
Noting that the last two years have left an indelible mark on the life of Azerbaijan in a good way, the Chair expressed her hope that the coming year will be the best year for Azerbaijan and wished the youth success in their studies, careers and public life.
Then the volunteers made speeches, shared their opinions and expressed their suggestions regarding the activities of the Committee. The young people thanked for the opportunity created for them to exchange experiences.
The event continued with discussions, and at the end, the volunteers were awarded certificates.
It should be noted that the purpose of organizing a volunteer program is to encourage the individual development of young people, increase their sense of social responsibility, create conditions for the active participation of young people in all spheres of society, instill professional skills in them and increase their practical knowledge.