Qeyri hökümət təşkilatları üçün təlim keçirilib
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin Narkomanlığa və Narkotik Vasitələrin Qanunsuz Dövriyyəsinə Qarşı Mübarizə üzrə Dövlət Komissiyasının daimi fəaliyyət göstərən İşçi qrupu ilə birgə əməkdaşlıq çərçivəsində narkomaniya ilə mübarizə sahəsində peşəkarlığın artırılması məqsədilə qeyri-hökümət təşkilatlarının nümayəndləri üçün təlim keçirilib.
Tədbirin mahiyyəti haqqında çıxış edən Dövlət Komitəsinin Uşaq məsələləri şöbəsinin əməkdaşı Həsən Əliyev Komitə tərəfindən mütəmadi olaraq həyata keçirilən maarifləndirmə işlərindən danışıb.
İşçi Qrupu rəhbərinin müavini Tanrıverdi Aydınov və İşçi Qrupun əməkdaşı Şahin İsmayılov təqdimatla çıxış edərək, narkomaniya ilə mübarizə yolları və nəticələri barədə ətraflı məlumat veriblər.

Training for non-governmental organizations
Training was held for representatives of non-governmental organizations in order to increase professionalism in the field of combating drug addiction within the framework of joint cooperation of the State Committee for Family, Women and Children Affairs with the permanent working group of the State Commission for the Fight against Drug Addiction and Illegal Trafficking in Narcotics.
Speaking about the essence of the event, Hasan Aliyev, an employee of the Department of Children's Affairs of the State Committee, spoke about the educational activities regularly carried out by the Committee.
Tanriverdi Aydinov, the deputy head of the Working Group, and Şahin Ismayilov, an employee of the Working Group, made a presentation and gave detailed information about the ways and results of the fight against drug addiction.