Komitə əməkdaşlarına təlimlər keçirilib
29-30 noyabr 2022-ci il tarixlərində Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin əməkdaşları üçün dövlət qulluqçularının fəaliyyətinin qiymətləndirilməsində peşəkarlığın artırılması və rəhbər vəzifəli şəxslər üçün insan resurslarının idarə edilməsi ilə bağlı təlimlər keçirilib.
“Azərbaycan Respublikasında dövlət qulluğunun inkişafına dair 2019−2025-ci illər üçün Strategiya”sının 8.9.3-cü və 8.2.2-ci bəndlərinin icrası məqsədilə keçirilən təlimlərdə Dövlət İmtahan Mərkəzinin nümayəndələri tərəfindən dövlət qulluqçusunun xidməti fəaliyyətinin qiymətləndirilməsi qaydaları, insan resurslarının idarə edilməsində səmərəlilik, rəhbər və işçi münasibətləri, həvəsləndirmə və s. barədə məlumatlar verilib, iştirakçıları maraqlandıran suallar cavablandırılıb.

Training was held for the Committee employees by the representatives of the State Examination Center
On November 29-30, 2022, training was held for employees of the State Committee for Family, Women and Children Affairs on increasing professionalism in evaluating the performance of civil servants and on human resources management for senior officials.
In the training, for the purpose of implementing clauses 8.9.3 and 8.2.2 of the "Strategy for the development of civil service in the Republic of Azerbaijan for 2019-2025", information was provided on the rules for evaluating the service activity of civil servants, efficiency in human resources management, management and employee relations, motivation, etc. by the representatives of the State Examination Center and the questions of the participants were answered.