Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi tərəfindən növbəti “Açıq qapı” günü keçirilib
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin Ağdam, Şüvəlan, Saatlı, Sabirabad, Hacıqabul, Göygöl, Goranboy, İsmayıllı, Qəbələ, Zaqatala, Zərdab Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzləri (UADM) tərəfindən psixoloq, sosial işçi və hüquqşünasların iştirakı ilə növbəti “Açıq qapı” günü keçirilib.
“Açıq qapı” günü Ağdam rayonunun Çəmənli, Goranboy rayonunun Yeniyol, Göygöl rayonunun Çaykənd, Hacıqabul rayonunun Muğan, İsmayıllı rayonunun Basqal, Qəbələ rayonunun Nic, Saatlı rayonunun Nəsimikənd, Sabirabad rayonunun Kürkəndi, Zərdab rayonunun Kəndəbil kənd və qəsəbələrində səyyar şəkildə keçirilib.
Müraciətlər arasında UADM-lərin xidmətlərindən istifadə (aktiv terapiya, psixoloji konsultasiya, ünsiyyət terapiyası, inkişafetdirici məşğələ), ailədaxili münasibətlərin tənzimlənməsi, uşaqla ünsiyyət, uşaq inkişafı, psixoloji və sosial xidmət, məişət zorakılığı, aliment, müayinə, müalicə, hüquqi yardım, sosial müavinətlər, məşğulluq, əlilliyi olan şəxslərə dəstək və s. kimi məsələlər yer alıb.
“Açıq qapı” günündə müxtəlif problemlərlə bağlı 142 nəfər vətəndaşın müraciəti dinlənilib, tövsiyələr verilib, bəzi müraciətlərin həlli istiqamətində müvafiq tədbirlərin görülməsi nəzərdə tutulub.
Qeyd edək ki, növbəti ayda da “Açıq qapı” gününün keçirilməsi nəzərdə tutulub və bu barədə Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin rəsmi internet saytında və sosial şəbəkə hesablarında məlumat veriləcəkdir.

The next "Open Door" day was held by the State Committee for Family, Women and Children Affairs
Aghdam, Shuvelan, Saatli, Sabirabad, Hajigabul, Goygol, Goranboy, Ismayilli, Gabala, Zagatala, Zardab Child and Family Support Centers (CFSC) of the State Committee for Family, Women and Children Affairs (SCFWCA) held the next "Open door" day with the participation of psychologists, social workers and lawyers.
The "Open Door" day was held on a mobile basis in Chamanli of Aghdam region, Yeniyol of Goranboy region, Chaikend of Goygol region, Mugan of Hajigabul region, Basgal of Ismayilli region, Nic of Gabala region, Nasimikend of Saatli region, Kurkendi of Sabirabad region, Kandabil of Zardab region.
Applications include issues such as the use of CFSC services (active therapy, psychological counseling, communication therapy, developmental training), adjustment of family relationships, communication with children, child development, psychological and social services, domestic violence, alimony, examination, treatment, legal assistance, social benefits, employment, support for persons with disabilities, etc.
On the "Open Door" day, the appeals of 142 citizens regarding various problems were heard, recommendations were given, and appropriate measures were planned to be taken to solve some of the appeals.
It should be noted that an "Open Door" day is scheduled to be held next month, and information about it will be provided on the official website and social network accounts of the State Committee for Family, Women and Children Affairs.