Ankara şəhərində 23-cü Beynəlxalq Uşaq Forumu baş tutub
Türkiyənin paytaxtı Ankara şəhərində 23-cü Beynəlxalq Uşaq Forumu baş tutub. Açılış nitqi ilə çıxış edən Türkiyə Respublikasının Ailə və sosial xidmətlər naziri Dərya Yanık Forum iştirakçılarına uğurlar arzulayıb.
16 ölkədən 60-a yaxın uşağın iştirak etdiyi Forumda Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin əməkdaşı Hafiz Namazov və Komitə nəzdində fəaliyyət göstərən Uşaq Səfirlər Məclisinin Beynəlxalq əlaqələr departamentinin direktoru Rəfail Əzizli iştirak ediblər.
İqlim dəyişikliyində uşaqların rolundan bəhs edən Forumda ümumi 4 işçi qrupdan ibarət olan komanda iqlim dəyişikliyinin uşaqlara təsirindən və məcburi köçlərin iqlim böhranı ilə əlaqəsi haqqında müzakirə aparıb, həll yollarını araşdırıblar.

The 23rd International Children's Forum took place in Ankara
The 23rd International Children's Forum was held in Ankara. The Minister of Family and Social Services of the Republic of Turkey, Darya Janyk, gave an opening speech and wished success to the participants of the Forum.
The representatives of the State Committee for Family, Women and Children Affairs Hafiz Namazov and the Child Ambassadors Council under the State Committee Rafael Azizli took part in the Forum which was attended by nearly 60 children from 16 countries.
During the Forum on the role of children in climate change, teams composed of 4 working groups discussed the impact of climate change on children and the link between forced migration and the climate crisis, and proposed their solutions to the issue.