Dövlət Komitəsinin sədr müavini Sədaqət Qəhrəmanovanın Cənubi Qafqaz üzrə İsveçrə Əməkdaşlıq Ofisinin Regional Direktoru Daniel Myui ilə görüşü keçirilib
Qonaqları salamlayan sədr müavini Sədaqət Qəhrəmanova qadınların iqtisadi səlahiyyətləndirilməsi, məşğulluq imkanlarının artırılması, kiçik və orta sahibkarlar arasında onların sayının artırılması, əmək bazarında iştirakı üçün şəraitin yaradılması istiqamətində dövlət tərəfindən həyata keçirilən tədbirlər barədə məlumat verib.
Dövlət Komitəsi ilə birgə həyata keçirilən “Cənubi Qafqazda Qadınların İqtisadi Səlahiyyətlərinin artırılması” layihəsinə diqqət çəkən S.Qəhrəmanova onun Azərbaycanda qadınların, xüsusən də yoxsul və sosial cəhətdən təcrid olunmuş qadınların iqtisadi səlahiyyətləndirilməsindəki əhəmiyyətindən bəhs edib.
Layihə çərçivəsində birgə fəaliyyəti yüksək qiymətləndirən sədr müavini, ötən illər ərzində qadınların iqtisadi imkanlarının artırılması üzrə müsbət nəticələrin əldə edildiyini vurğulayıb.
Görüş çərçivəsində mümkün əməkdaşlıq imkanları və fəaliyyət perspektivləri müzakirə edilib.
Görüşdə Xarici əlaqələr və protokol xidməti şöbəsinin müdiri Fərid Ədilov və İsveçrə Əməkdaşlıq Ofisinin Regional Direktoru Alberto Hernandes də iştirak edib.

The meeting of Mrs.Sadagat Gahramanova, the Deputy Chair of the State Committee with Mrs.Danielle Meuwly, the Regional Director of the Swiss Cooperation Office for the South Caucasus
Welcoming the guests, Mrs.Sadagat Gahramanova Deputy Chair informed about the measures taken by the state in the direction of economic empowerment of women, increasing employment opportunities, increasing their number among small and medium entrepreneurs, and creating conditions for their participation in the labor market.
Drawing attention to the "Increasing Women's Economic Powers in the South Caucasus" project implemented jointly with the State Committee, S. Gahramanova spoke about its importance in the economic empowerment of women in Azerbaijan, especially poor and socially isolated women.
Appreciating the joint activity within the project, the vice-chairman emphasized that positive results have been achieved in increasing the economic opportunities of women over the past years.
Within the framework of the meeting, possible opportunities for cooperation and perspectives on activities were discussed.
Mr.Farid Adilov, head of the department of foreign relations and protocol service, and Mr.Alberto Hernandez, regional director of the Swiss Cooperation Office, also participated in the meeting.