Heydər Əliyev Mərkəzində "Çağırışın 17 siması" adlı fotosərgi açılıb
Heydər Əliyev Mərkəzində BMT-nin Cenevrə bölməsinin baş direktoru Tatyana Valovayanın təşəbbüsü, Heydər Əliyev Fondunun, İsveçrə Qadın və Gücləndirmə Assosiasiyasının (Association of Swiss Women & Empowerment) dəstəyi ilə “Çağırışın 17 siması” (“17 Faces of Action”) adlı fotosərgi açılıb.
Sərgidə 17 dayanıqlı inkişaf məqsədini dəstəkləmək məqsədilə Azərbaycanın müxtəlif bölgələrində yaşayan, fərqli sahələrdə nailiyyətlər əldə edən 17 azərbaycanlı qadının portreti və ölkəmizin dəyərləri, tarixi, müasir inkişafı “Uğur hekayəsi”, “Başqalarına kömək etməkdən çəkinməyin”, “Sülh simvolu”, “Yalnız irəli!” və digər bölmələrdə təqdim edilir.
Layihə ilk dəfə olaraq Azərbaycanda həyata keçirilib və 2022-2023-cü illər ərzində dünyanın daha 16 ölkəsində reallaşdırılacaq.

A photo exhibition called "17 Face of Action" was opened at the Heydar Aliyev Center
A photo exhibition called "17 Faces of Action" was opened at the Heydar Aliyev Center on the initiative of Tatyana Valovaya, Director General of the Geneva branch of the UN, with the support of the Heydar Aliyev Foundation and the Association of Swiss Women & Empowerment.
In order to support the 17 sustainable development goals, the portraits of 17 Azerbaijani women living in different regions of Azerbaijan, having achievements in different fields, and the values, history, and modern development of our country presented in the sections such as "Success story", "Don't be afraid to help others", "Symbol of peace", "Only forward! " and other sections, as well.
The project was implemented in Azerbaijan for the first time and will be implemented in 16 other countries of the world during 2022-2023.