Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsi tərəfindən növbəti “Açıq qapı” günü keçirilib
Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin Uşaq və Ailələrə Dəstək Mərkəzləri (UADM), o cümlədən İcma Resurs və Qadın Resurs Mərkəzlərində psixoloq, sosial işçi və hüquqşünasların iştirakı ilə növbəti “Açıq qapı” günü keçirilib.
UADM-lərin fəaliyyət göstərdiyi bəzi rayonlarda-Ağdam rayonunun Güllücə kəndi, Göygöl rayonunun Çaykənd kəndi, Hacıqabul rayonunun Qubalıbaloğlan kəndi, Qəbələ rayonunun Seyidqışlaq kəndi, Saatlı rayonunun Qazanbatan kəndi, Sabirabad rayonunun Əsgərbəyli kəndi, İsmayıllı rayonunun Sumağallı kəndi, Zərdab rayonunun Qaravəlli kəndi, Goranboy rayonunun Şıxlar və Kələk kəndlərində səyyar şəkildə “Açıq qapı” günü keçirilib.
“Açıq qapı” günündə müxtəlif problemlərlə bağlı 300-dən artıq vətəndaşların müraciətinə baxılıb və onlara müvafiq dəstək göstərilib.
Müraciətlər arasında UADM-lərin xidmətlərindən istifadə (aktiv terapiya, psixoloji konsultasiya, ünsiyyət terapiyası, inkişafetdirici məşğələ), ailədaxili münasibətlərin tənzimlənməsi, uşaqla ünsiyyət, uşaq inkişafı, psixoloji və sosial xidmət, məişət zorakılığı, aliment, müayinə, müalicə, hüquqi yardım, sosial müavinətlər, məşğulluq, əlilliyi olan şəxslərə dəstək və s. kimi məsələlər yer alıb.
Qeyd edək ki, növbəti aylarda da “Açıq qapı” günlərinin keçirilməsi nəzərdə tutulub və bu barədə Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin rəsmi internet saytında və sosial şəbəkə hesablarında məlumat veriləcəkdir.

The next "Open Door" day was held by the State Committee for Family, Women and Children Affairs
The next "Open Door" day was held with the participation of psychologists, social workers and lawyers at the Child and Family Support Centers (CFSC) of the State Committee for Family, Women and Children Affairs, including the Community Resource and Women's Resource Centers.
In some regions where CFSCs operate a mobile "Open Door" day was held in the Shikhlar and Kalek villages of Goranboy region, Gullujeh village of Aghdam region, Chaykend village of Goygol region, Gubalibaloglan village of Hajigabul region, Seyidgishlaq village of Gabala region, Gazanbatan village of Saatli region, Asgarbayli village of Sabirabad region, Sumagalli village of Ismayilli region, Garavalli village of Zardab region.
More than 300 citizens' appeals related to various problems were reviewed and appropriate support was provided to them on the "Open Door" day.
Applications include the use of CFSC services (active therapy, psychological counseling, communication therapy, developmental training), and issues such as adjustment of family relationships, communication with children, child development, psychological and social services, domestic violence, alimony, examination, treatment, legal assistance, social benefits, employment, support for persons with disabilities, etc.
It should be noted that "Open door" days are planned to be held in the next months, and information about it will be provided on the official website and social network accounts of the State Committee for Family, Women and Children Affairs.