Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin könüllülük proqramı çərçivəsində növbəti görüş keçirilib
Xarici əlaqələr və protokol xidməti şöbəsinin müdiri, Avropa Şurasının Gender Bərabərliyi üzrə Komissiyasının üzvü Fərid Ədilovun iştirakı ilə keçirilən görüşdə könüllülərə Dövlət Komitəsinin beynəlxalq təşkilatlar və xarici ölkələrlə əməkdaşlığı çərçivəsində həyata keçirilən fəaliyyətlər, müvafiq sahə üzrə Azərbaycan Respublikasının qoşulduğu Beynəlxalq Konvensiyalar barədə məlumat verilib.
F.Ədilov, həmçinin könüllülərin marağını nəzərə alaraq, uğurlu ixtisas və peşə seçimləri, xaricdə təhsil imkanları və bu istiqamətdə mövcud təqaüd proqramlarından yararlanmaq imkanları barədə danışıb, onları maraqlandıran sualları cavablandırıb.
Daha sonra könüllülərə Kadr və Kargüzarlıq şöbəsinin əməkdaşı Roza Şamıyeva tərəfindən “Dövlət qulluğunda karyera”, “Dövlət qulluqçularının etik davranış qaydaları”, Xarici əlaqələr və protokol xidməti şöbəsinin əməkdaşı Bahar Həsənli tərəfindən “Dövlət qulluğuna qəbul qaydaları” mövzularında təlimlər keçirilib.
Təlimlər zamanı iştirakçılara dövlət qulluğuna qəbulun şərtləri, müsabiqə və müsahibə proqramları, dövlət qulluğu vəzifəsinin anlayışı, dövlət orqanlarında vəzifələrin təsnifatı, dövlət qulluqçularının hüquq və vəzifələri barədə ətraflı məlumat verilib.
Qeyd edilib ki, dövlət qulluqçusu etik davranışı və öz peşəkar fəaliyyəti ilə dövlət orqanlarına olan inamı artırmalı və bütün hallarda hər bir şəxs üçün vicdanlılıq nümunəsi olmalıdır.

The next meeting was held within the framework of the volunteering program of the State Committee for Family, Women and Children Affairs
27 October 2022
At the meeting held with the participation of Mr. Farid Adilov, Head of the Department of foreign relations and protocol service and member of the Commission on Gender Equality of the Council of Europe, the volunteers were informed about the activities carried out within the framework of the cooperation of the State Committee with international organizations and foreign countries, as well as the international conventions to which the Republic of Azerbaijan has joined in the relevant field.
F.Adilov also took into account the interest of the volunteers and talked about successful specialty and professional choices, opportunities for studying abroad and opportunities to take advantage of existing scholarship programs in this direction, and answered the questions they were interested in.
Furthermore, Mrs.Roza Shamiyeva, an employee of the Personnel and Clerical Department of the Committee provided training on the topics of "Civil Service Career", "Ethical Behavior Rules of Civil Servants", and Mrs.Bahar Hasanli, an employee of the Foreign Relations and Protocol Service Department provided training on "Civil Service Recruitment Rules", as well.
It was noted that the civil servant should increase trust in the state bodies with his ethical behavior and professional activities and should be an example of honesty for every person in all cases.