Komitə əməkdaşlarına təlim keçirilib
“Narkotik vasitələrin, psixotrop maddələrin və onların prekursorlarının qanunsuz dövriyyəsinə və narkomanlığa qarşı mübarizəyə dair 2013–2018-ci illər üçün Dövlət Proqramı”nın 4.1.19-cu bəndinə əsasən Narkomanlığa və Narkotik Vasitələrin Qanunsuz Dövriyyəsinə Qarşı Mübarizə Üzrə Dövlət Komissiyası, Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin birgə təşkilatçılığı çərçivəsində Komitə əməkdaşlarına təlim keçirilib.
Narkomanlığa və Narkotik Vasitələrin Qanunsuz Dövriyyəsinə Qarşı Mübarizə üzrə Dövlət Komissiyasının daimi fəaliyyət göstərən İşçi Qrupunun əməkdaşları Raqif Allahverdiyev və Şahin İsmayılov tərəfindən narkomaniya ilə mübarizə yolları və nəticələri barədə ətraflı məlumat verilib. Müvafiq mövzuda gənclər arasında maarifləndirmə işlərinin düzgün aparılmasının vacibliyi vurğulanıb, yetkinlik yaşına çatmayan uşaqlara narkomaniya haqqında məlumat verilməsinin həsassılığından danışılıb.

Training for the staff of the Committee was carried out
In accordance with the implementation of the article 4.1.19 of the "State program on combating illicit trafficking of drugs, psychotropic substances and their precursors for 2013-2018 years", the State Commission for Combating Drug Abuse and Illicit Trafficking of Drugs held a training for employees of the State Committee for Family, Women and Children Affairs.
The representatives of the working group of the State Commission on Combating Drug Addiction and Illicit Drug Trafficking provided detailed information on the ways and results of the fight against drug addiction.
During the session the importance of proper youth education was emphasised, and the specifics of informing minors about drug addiction were explained.