“Erkən nikah və erkən yaşda qızlar tərəfindən uşaqların doğulmasının qarşısının alınmasında bələdiyyələrin rolu” mövzusunda tədbir keçirilib
Oktyabrın 14-də Yardımlı rayon Mədəniyyət Mərkəzində “Erkən nikah və erkən yaşda qızlar tərəfindən uşaqların doğulmasının qarşısının alınmasında bələdiyyələrin rolu” mövzusunda tədbir keçirilib.
Tədbirdə Ailə, Qadın və Uşaq Problemləri üzrə Dövlət Komitəsinin sədr müavini Sədaqət Qəhrəmanova, Yardımlı RİH-başçısının müavini Əfsanə Məmmədova, Milli Elmlər Akademiyasının Professoru Rəna Mirzəzadə, HP-Güvən klinikasının klinik psixoloqu Aydan Xasməmmədova və Lənkaran Regional Ədliyyə idarəsinin rəisi Taleh Quliyev iştirak edib.

An event was held on the topic "The role of municipalities in preventing early marriage and the birth of children by girls at an early age."
On October 14, an event was held at the Yardimli Region Cultural Center on the topic "The role of municipalities in preventing early marriage and the birth of children by girls at an early age."
The event was attended by Mrs. Sadagat Gahramanova, Deputy Chair of the State Committee for Family, Women and Children Affairs, Mrs. Afsana Mammadova, deputy head of the Yardimli Region Executive Power, Mrs. Rena Mirzazade, professor of the National Academy of Sciences, Mrs.Aydan Khasmammadova, a clinical psychologist of the HP-Güven clinic, and Mr.Taleh Guliyev, the head of the Lankaran Regional Justice Department.